CELÝ SESTŘIH: Sparta – Plzeň 2:0. Šlágr rozhodli Šural a Karavajev

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně podlehli ve šlágru 26. kola ePojisteni.cz ligy na Spartě 0:2 a zkomplikovali si boj o titul. Obhájce trofeje prohrál teprve podruhé z posledních 21 zápasů nejvyšší soutěže a přepustil vedoucí příčku Slavii, na kterou ztrácí dva body. Letenští zvítězili nad Plzní poprvé po třech letech a po pěti předešlých prohrách. Skóre otevřel ve 32. minutě Josef Šural a hned za pět minut přidal pojistku Vjačeslav Karavajev.

Hosté:

Domácí: Bičík – Karavajev, Mario Holek, Mareček, Michal Kadlec – Vácha, Sáček – Konaté (90+1. Čermák), Lafata (C) (90+3. Havelka), Vatajelu (89. Zahustel) – Josef Šural.

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (69. Pilař), Bakoš, J. Kovařík (46. Kopic) – Krmenčík (57. Poznar).

16 830 diváků

Sparta tak napravila minulou porážku v Jihlavě a na třetím místě tabulky má čtyřbodový náskok na čtvrtou Mladou Boleslav. Na druhou Plzeň ztrácí Pražané deset bodů.

Sparťané nasadili do základní sestavy dvě překvapivá jména. Soutěžní premiéru v letenském dresu si na levém kraji zálohy odbyl Rumun Vatajelu a místo zraněného gólmana Koubka nastoupil Bičík , který naposledy chytal soutěžní zápas v srpnu na půdě Steauy Bukurešť. Plzni nakonec nechyběl kapitán Hubník , jenž nedohrál předchozí zápas kvůli naraženým žebrům.

Viktoria začala aktivněji a ve čtvrté minutě jí Pražané pomohli chybou k první gólové šanci. Po Kadlecově zpětné hlavičce prohrál Holek souboj s Krmenčíkem, který se řítil sám na domácí branku, ale vystřelil velmi slabě a nenavázal tak na tři góly z předchozích dvou vzájemných duelů.

Pak převzala aktivitu Sparta. Ve dvanácté minutě Šural pálil těsně nad, chvíli obral Lafata o balon Hubníka, rozhodčí Zelinka faul nezapískal a hosty musel zachránit vyběhnutím Kozáčik .

Ve 32. minutě už Letenští vedli. Lafata zacentroval do vápna a hostující brankář se za Šuralovou hlavičkou jen ohlédl, byť balon nemířil úplně k tyči.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev

Sparta dala Plzni gól po 212 minutách a hned za pět minut přidala pojišťující trefu. Šural uvolnil kolmicí do vápna Konatého a jeho pas napříč vápnem uklidil na zadní tyči do sítě Karavajev. Hosté hned mohli snížit, Kovaříkův tečovaný centr z přímého kopu ale skončil na tyči.

Po přestávce hostujícího Kovaříka vystřídal Kopic a v 52. minutě mohl zdramatizovat utkání při svém 100. ligovém startu Hrošovský , jehož dalekonosná rána mířila těsně vedle.

Na opačné straně hned o minutu později po Vatajeluově centru trefil Lafata břevno a svůj čtrnáctý gól v ligové sezoně nepřidal. Po hodině hry napálil odražený balon Kopic a domácí zachránil u tyče Bičík.

V polovině druhé půle nasadil hostující kouč Bečka Pilaře , který po vleklém zranění nastoupil poprvé od předloňského června. Ani on už ale porážku Viktorie neodvrátil a Západočeši tak podlehli po duelu na Slavii i na půdě dalšího z pražských "S".

Bičík: Po zápase v Jihlavě jsme byli na totálním dně, dnes jsme neměli co ztratit

Sparta - Plzeň: Kopicovu bombu k tyči vyrazil Bičík na roh

Sparta - Plzeň: Lafata ve velké šanci málem zlomil břevno!

Sparta - Plzeň: Hrošovského dělovka těsně minula horní roh brány

Sparta - Plzeň: Kovaříkův centr proletěl vápnem a narazil na tyč sparťanské brány

Sparta - Plzeň: Karavajev u tyče dorazil Konatého přihrávku, Sparta vede 2:0

Sparta - Plzeň: Na Petrželův centr dosáhl Bakoš, ale přesně vystřelit nedokázal

Sparta - Plzeň: Šural přesnou hlavičkou po Lafatově centru dal Spartě vedení 1:0

Sparta - Plzeň: 1917 – sparťané velkým choreem připomněli rok otevření stadionu

Sparta - Plzeň: Lafatova hlavička protáhla Kozáčika

Sparta - Plzeň: Lafata v obří šanci! Překonal Kozáčika, zastavil ho Limberský

Sparta - Plzeň: Šural je při chuti, nebezpečnou střelou těsně netrefil bránu

Sparta - Plzeň: Problém pro Plzeň – Bakoš po souboji s Váchou potřebuje ošetřit

Sparta - Plzeň: Šural zkusil překonat Kozáčika technicky, nevyšlo mu to

Sparta - Plzeň: Michal Kadlec podcenil hlavičku, Krmenčíkův samostatný únik vychytal Bičík

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69