30. dubna 2017 • 18:58

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Slovácko 2:2. Severočeši nepadli šest duelů v řadě

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Slovácko 2:2
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce

Fotbalisté Teplic zaváhali v boji o pohárové příčky a ve 26. kole první ligy doma jen remizovali 2:2 se Slováckem. Hosté dvakrát vedli po gólech Tomáše Zajíce a Jana Navrátila, za domácí pokaždé vyrovnal Martin Fillo, který jednou skóroval z penalty. Páté Teplice v tabulce ztrácejí na čtvrtou Mladou Boleslav čtyři body.

Hosté: 2. Zajíc, 56. Navrátil

Domácí: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Ljevakovič (C), Kučera – Hyčka (65. Červenka), Hora (23. Vošahlík), Fillo – Vaněček.

Hosté: Daněk – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Havlík – Šumulikoski (C) (66. Šimko), Machalík – Daníček, Navrátil (84. Rezek), Civič – Zajíc (74. Koné).

Domácí: Chudý, Kodeš, Vošahlík, Červenka, Soungole, Král, Vachoušek

Hosté: Heča, Šimko, Tischler, Rezek, Tkáč, Koné, Kubala

Domácí: Ljevakovič

Hosté: Machalík, Civič, Zajíc, Navrátil, Rezek

J. Jílek – P. Vlasjuk, P. Kotalík (P. Ardeleanu)

Na Stínadlech, Teplice (kapacita 18 221)

4 552 diváků

Teplickým se sen o pohárech začal hroutit už v předchozích dnech - souhra výsledků v semifinále domácího poháru rozhodla, že postup nezaručí ani páté místo, pak Boleslav nezaváhala ve Zlíně. A hned úvod zápasu se Slováckem naznačil, že manko se bude Severočechům stahovat obtížně.

Ze zápasu odběhlo jen 64 sekund a hosté vedli. Z levé strany odcentroval Machalík, našel nabíhajícího Zajíce a ten usměrnil míč pod ruku padajícího brankáře Grigara.

Viditelně otřesené Teplice se sice snažily zareagovat, ale pak přišel další problém. Hora se po rychlé narážečce dostával do šance, kterou utnul riskantním skluzem ve vápně Civič. Trefil míč, Hora ale v pádu špatně došlápl a po pár minutách definitivně odkulhal ze hřiště.

Trenér Šmejkal na jeho místo posunul Filla a když se přičetly změny, které udělal v základní sestavě, hrála celá ofenzivní část sestavy Teplic v nezvyklém složení. Na hře to bylo vidět - oproti předchozím zápasům se vytratily překvapivé přihrávky a zatažené Slovácko zvládalo většinu akcí vyřešit výtečným presinkem.

Vymizely i šance. Nebezpečná byla jen domácí šance ve 40. minutě, nejdřív průnik Filla, zastavený faulem na hranici šestnáctky, pak nepříjemnou střelu Kroba z přímého kopu, kterou brankář Daněk vytáhl na roh jen s problémy.

Zajímavý fotbal se začal hrát až po poločase. V 52. minutě si zaběhl za obranu po pravé straně Vošahlík a ostrým centrem na bližší tyč našel Filloa ten míč napálil do horního rohu branky.

Jenže Slovácko si vedení vzalo za další dvě minuty zpátky. Havlík přehodil od půlky hřiště obranu Teplic, Navrátil přesprintoval Šušnjara a dalším lobem přehodil i vybíhajícího brankáře Grigara. Teplice se tlačily dopředu a před brankou Slovácka přibývalo soubojů.

Pád Kučery přes Šumulikoského ještě penaltou neskončil, Břečkovo stažení unikajícího Červenky už ano. Fillo v 71. minutě vyrovnal a domácím zbývalo na třetí gól dvacet minut, v závěru si ale víc než platonickou převahu nevypracovali.

26. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:2 (0:1)

Branky: 52. a 71. z pen. Fillo - 2. Zajíc, 55. Navrátil. Rozhodčí: Jílek - Vlasjuk, Kotalík. ŽK: Ljevakovič - Machalík, Civič, Zajíc, Navrátil, Rezek. Diváci: 4552.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Fillo, Hora (23. Vošahlík), Hyčka (67. Červenka)- Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Slovácko: Daněk - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Daníček, Šumulikoski (67. Šimko), Machalík - Navrátil (85. Rezek), Zajíc (75. Koné), Havlík. Trenér: Levý.

Teplice - Slovácko: Navrátil zfackoval Šušnjara a odhodil Kroba, dostal žlutou

Teplice - Slovácko: Po pádu Kučery chtěly Teplice penaltu, sudí nechal pokračovat ve hře

Teplice - Slovácko: Krobův nadějný pokus odvrátil obránce Civič

Teplice - Slovácko: Parádní centr za obranu a krásný lob Navrátila, 1:2

Teplice - Slovácko: Fillo vyrovnal po vynikajícím centru Vošahlíka, 1:1

Teplice - Slovácko: Daněk dobře vychytal nadějný Krobův přímák

Teplice - Slovácko: Civič odklidil teplickou šanci ze standardky

Teplice - Slovácko: Civič skluzem ubránil Horu, ten se při pádu zranil

Teplice - Slovácko: Na Kučerův centr naskočil Hyčka, bránu ale minul

Teplice - Slovácko: Už ve 2. minutě Slovácko vede 1:0 po gólu Zajíce