CELÝ SESTŘIH: Dukla – Příbram 3:1. Holenda pálil, hosté jsou blíž sestupu

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Po smolné prohře se Spartou další rána. Fotbalisté Příbrami nezvládli utkání 27. kola na Dukle, kde prohráli 1:3. Za domácí řádil útočník Jan Holenda, který dal dva góly. Za hosty v první půli vyrovnal Jan Suchan, ale nakonec to nestačilo ani na bod. Příbram tak zůstala poslední a její prohry mohou využít Jihlava, Hradec, Bohemians či Brno.

Dukla začala aktivněji a vypracovala si i první šanci, Podaného tvrdou střelu v šestnáctce ale ještě zablokoval Trapp. V 11. minutě už se domácí prosadili. Po nedůrazu v příbramské obraně Juroška přistrčil míč Holendovi a ten ho z úhlu nekompromisně napálil pod břevno.

Středočeši si v úvodu s hrou Dukly moc nevěděli rady. Vedení nenavýšil volný Koreš, který v dobré pozici vystřelil nad branku. Vzpamatovali se až v druhé části první půle, jenže pokusy Tomáše Pilíka i Rezka byly nepřesné.

Hosté pomalu převzali iniciativu a ve 36. minutě vyrovnali. Suchan napřáhl z velké dálky a technickou ránou k tyči překvapil brankáře Radu, jemuž balon proklouzl pod rukou.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Příbram 3:1. Hosté se přiblížili sestupu

Dukla si po pauze vytvořila tlak i velké příležitosti. Po střele Podaného za překonaného Hrušku zaskočil stoper Chaluš a příbramský gólman výborně vytáhl ránu Šimůnka.

V 62. minutě už to dejvickému mužstvu vyšlo. Koreš přihrávkou za obranu vyslal Holendu, který udělal kličku Hruškovi a po zemi zakončil do odkryté branky.

Dukla měla v závěru utkání hru pod kontrolou a Příbrami vůbec nic nedovolila. V nastavení navíc z brejku zpečetil výhru domácích třetím gólem střídající Bilovský po přihrávce Tetoura.

Hosté: 36. Suchan

Domácí: F. Rada – Milošević, Šimůnek, Štetina, Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (58. Bílovský) – Juroška (82. Smejkal), Holenda, Koreš (72. Brandner).

Hosté: Hruška – Kvída (87. Kacafírek), Jiránek, Chaluš, Divíšek – Suchan, Trapp (74. Krameš) – Bazal (82. Ayong), T. Pilík, Rezek (C) – Linhart.

Dukla - Příbram: Bilovský šel sám na Hrušku a pojistil výhru Dukly 3:1

Dukla - Příbram: Hruška ukradl Brandnerovi přihrávku před prázdnou bránu a odmítl debakl

Dukla - Příbram: Holenda překonal Hrušku blafákem a Dukla zase vede – 2:1

Dukla - Příbram: Hruška zazářil, reflexivně vychytal Šimůnka

Dukla - Příbram: Suchanovu ránu vyrazil Rada, Chaluš dorazit nedokázal

Dukla - Příbram: Chaluš zachránil Příbram, Podaného střelu vykopl z brankové čáry

Dukla - Příbram: Suchan se trefil z dvaceti metrů k tyči, Příbram vyrovnává na 1:1

Dukla - Příbram: Rezkova rána z dálky proletěla kousek nad břevnem

Dukla - Příbram: Příbram měla vyrovnat, Pilík se ale ošklivě ukopl

Dukla - Příbram: Tohle se musí dávat! Koreš zahodil tutovku

Dukla - Příbram: Holenda propálil Hrušku z ostrého úhlu a Dukla vede 1:0

Dukla - Příbram: Juroškovu šikovně kroucenou střelu vytáhl Hruška jen tak tak

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57