CELÝ SESTŘIH: Plzeň – Ml. Boleslav 3:3. Domácí srovnali z 0:3, ale ztratili

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně mají na kontě další zaváhání, které snižuje jejich vyhlídky na titul, V utkání 28. kola ePojisteni.cz ligy doma remizovali s Mladou Boleslaví 3:3 a vedoucí Slavie jim v případě zítřejší výhry nad Duklou může utéct dvě kola před koncem sezony už na rozdíl čtyř bodů. Hosté přitom vedli ve Štruncových sadech už 3:0, v závěru ale dokázali odvrátit porážku po dvou gólech střídajícího Michael Krmenčíka a vyrovnání Lukáše Hejdy.

Hosté: 17. Levin, 58. J. Kysela, 65. Jánoš

Domácí: Bolek – Matějů, Hejda, Hubník (C), Janža (62. Hájek) – Hořava, Hrošovský – Petržela, Ivanschitz (46. Krmenčík), Kopic (46. Pilař) – Bakoš.

Hosté: Vejmola – J. Kysela (C) (82. Pauschek), Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – Jánoš, Přikryl, Mareš (89. Mebrahtu) – Železník (77. Čmovš).

Domácí: Sváček, Hájek, Chrien, Kovařík, Pilař, Krmenčík, Poznar

Hosté: Diviš, Matějovský, Chramosta, Čmovš, Pauschek, Mebrahtu, Nečas

Hosté: Mareš, Vejmola, Čmovš, Přikryl

Z. Proske – Z. Koval, J. Kříž

Doosan Aréna, Plzeň

10 488 diváků

Plzeň nastoupila bez dvou opor: zraněného brankáře Kozáčika a nemocného Limberského , místo nichž dostali šanci gólman Bolek a bek Janža. Viktoria začala aktivně, ale větší šanci si v úvodu nevytvořila.

Naopak Boleslav hned ze své první možnosti v 17. minutě otevřela skóre. Janža odvrátil Marešův přízemní centr jen těsně za vápno, kde byl volný Ljovin a proti jeho technické a umístěné střele k tyči se Bolek natahoval marně. Ruský záložník se dočkal první trefy v české lize.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:3, skvělý závěr jen za bod, titul se vzdálil

Hosté chvílemi bránili v jedenácti lidech a Plzeň se proti zformované obraně těžko prosazovala. Až v 41. minutě se uvolnil Hořava a technickou ranou šajtlí těsně minul. Za tři minuty nacentroval do vápna Hubník a proti Petrželově hlavičce se vytáhl gólman Vejmola. Následně se domácí marně dožadovali penalty po zákroku Jánoše na Ivanschitze.

Plzeňský trenér Bečka o poločase hned dvakrát střídal, Pilař nahradil Kopice a Krmenčík Ivanschitze. Právě Pilař v 52. minutě kolmicí vysunul Krmenčíka, ale ten v úniku trefil jen brankáře Vejmolu.

Místo vyrovnání v 58. minutě přidala pojistku Boleslav a znovu jí ke gólu pomohla domácí defenziva. Matějů odvrátil vysoký míč na hranici malého vápna, kam si naběhl Kysela a nabídnutou šanci zužitkoval střelou k tyči. Hostující obránce skóroval v lize po více než třech letech.

Boleslav byla ve Štruncových sadech neskutečně efektivní a z další šance přidala třetí gól, když se v 65. minutě křížnou ranou prosadil Jánoš. Hned za dvě minuty domácí snížili. Po centru střídajícího Hájka se hlavou k tyči prosadil Krmenčík a skóroval téměř po měsíci.

Viktoria se nadechla k velkému náporu a v 79. minutě už to bylo jen o gól. Na křížný balon si naběhl Petržela a jeho centr do vápna uklidil z první do sítě svou druhou brankou v utkání Krmenčík.

Plzeň pokračovala v drtivém náporu a v první minutě nastavení jej proměnila ve vyrovnání, když se z otočky trefil k tyči stoper Hejda. Druhou remízu po sobě a třetí bodovou ztrátu z posledních čtyř kol už ale Viktoria neodvrátila.

Klíčové momenty zápasu

Plzeň - Mladá Boleslav: Mebrahtu obešel Hubníka, ale jen těsně minul bránu

Plzeň - Mladá Boleslav: Neuvěřitelné! Hejda z otočky propálil Vejmolu a je to 3:3

Plzeň - Mladá Boleslav: Pilař zpoza vápna Vejmolu neprostřelil

Plzeň - Mladá Boleslav: Krmenčík poslal míč z dobrého přímáku nad bránu

Plzeň - Mladá Boleslav: Krmenčík propálil Vejmolu podruhé, je to 2:3 a Plzeň žije

Plzeň - Mladá Boleslav: Bakoš z přímého kopu z výborné pozice nastřelil pouze Hájka

Plzeň - Mladá Boleslav: Bakošovu ránu z bezprostřední blízkosti zblokovala obrana

Plzeň - Mladá Boleslav: Krmenčíkovu hlavičku Vejmola nevyškrábl. 1:3

Plzeň - Mladá Boleslav: Jánoš se po dlouhém pasu trefil k tyči a je to 3:0 pro Boleslav

Plzeň - Mladá Boleslav: Matějů fatálně chyboval a Kysela zvýšil na 2:0

Plzeň - Mladá Boleslav: Hořava se protlačil ke střele, ale bránu těsně minul

Plzeň - Mladá Boleslav: Vejmola zazářil! Parádně vyrazil Petrželovu hlavičku

Plzeň - Mladá Boleslav: Jánoš v souboji podrazil Ivanschitze, penalta se nepískala

Plzeň - Mladá Boleslav: Ivanschitz ze slibné standardky přestřelil bránu

Plzeň - Mladá Boleslav: Fantastická trefa! Ljovin z dálky poslal míč k tyči a Boleslav vede 1:0

Plzeň - Mladá Boleslav: Hejdovu hlavičku zastavil mohutným skokem Vejmola

Plzeň - Mladá Boleslav: Matějů sestřelil gólmana, Ivanschitz odkrytou bránu netrefil

Plzeň - Mladá Boleslav: Hejda po standardce hlavičkoval těsně nad bránu

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40