4. července 2017 • 12:02

Sparta - Táborsko 3:1. Plavšič zařídil penaltu, Lafata dal dva góly

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Sparty si v přípravě pod novým koučem Andreou Stramaccionim připsali druhé vítězství, když na Strahově porazili druholigové Táborsko 3:1. V prvním poločase se z dálky trefil Lukáš Mareček, ale soupeř ještě díky kurióznímu gólu srovnal. Do druhé půle nastoupili brankář Dúbravka či Srdjan Plavšič - a srbská posila v 58. minutě vybojovala po pěkné individuální akci penaltu, kterou David Lafata proměnil. Sparťanský šutér pak ještě upravil na konečných 3:1 po vydařené kombinaci s Vukadinem Vukadinovičem.

Sparta poprvé nasadila brankáře Martina Dúbravku a Srdjana Plavšiče, kteří odehráli druhý poločas. Vedle nich z nových tváří nastoupili také Lukáš Štetina a Vukadin Vukadinovič, naopak stále chyběli Izraelec Tal Ben Haim, Rakušan Marc Janko a na rozdíl od prvního zápasu s Karlovými Vary také Eldar Čivič.

Podívejte se, jak Rosický maká na návratu. Drsným vtípkem vypekl Janka

Spartu poslal do vedení v 29. minutě povedenou ránou z dálky Lukáš Mareček, ale jinak Letenským první půle nevyšla a druholigový soupeř za tři minuty kuriózně srovnal. Martin Frýdek ve snaze odkopnout balon do bezpečí trefil Davida Klusáka a od něj se míč odrazil do sítě za překvapeného Koubka. Toho pak od druhého gólu zachránilo břevno.

Ve druhé půli se třetí tým uplynulé ligové sezony zlepšil. Po faulu na Plavšiče proměnil Lafata v 58. minutě penaltu a čtvrt hodiny před koncem přidal stejný hráč po Vukadinovičově přihrávce pojistku. Zkušený útočník dal v přípravě už pět branek.

Další zápas sehraje Sparta na soustředění v Rakousku, kde v neděli změří síly s Dynamem Kyjev.