CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - Zlín 2:2. Domácí stáhli dvoubrankové manko

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Ostravy se v 9. ligovém kole rozešli se Zlínem smírně 2:2. Baník na svém stadionu potřetí za sebou dorovnal dvougólovou ztrátu, ale stačilo to jen na čtvrtou domácí remízu. Nováček čeká na tříbodový zisk už osm kol a figuruje na třináctém místě tabulky. Alespoň remízu Baníku zajistil v 57. minutě svým třetím gólem v sezoně z penalty Milan Baroš. Zlín uhrál první venkovní bod v sezoně a je osmý.

Zlín učinil po čtvrteční pohárové prohře 0:3 v Moskvě na půdě Lokomotivu hned šest změn v sestavě a k prolomení nejhorší prvoligové obrany mu postačily necelé tři minuty. Džafič na levé straně zamotal Bredu a pak přízemní ranou na vzdálenější tyč překonal i Vaška. "Vstupy máme opravdu tragické, k tomu už není co říct," řekl novinářům Baroš.

Nástup hostů mohl být ještě drtivější. Gajič v šesté minutě dobře hlavičkoval po standardní situaci a Vašek zažehnal katastrofu reflexivním zákrokem. Po čtvrthodině se k mocnému chvilkovému tlaku nadechli i domácí. Susovu ránu Dostál vytlačil na roh, po němž Breda hlavičkoval do břevna a záhy z dálky nepřekonal gólmana ani Hrubý.

Otevřený fotbal nenudil. Po další standardce opět málem udeřil Zlín, i Gajičovu hlavičku však zastavilo břevno. Ovšem domácí svou normu dvou obdržených gólů na utkání stihli naplnit už za 21 minut. Smrtící brejk z levé strany dotáhl Mehanovič, který šajtlí lehce obstřelil Vaška. "Už si ani nemůžeme říkat, že to je smůla. Když prohráváte tak rychle 0:2, hlavy jdou dolů, psychika tím utrpí. Musím před klukama smeknout, jak se s tím ještě potom dokázali poprat," řekl Baroš.

Baník doma potřetí za sebou dopřál soupeři dvoubrankové vedení, až pak začal stahovat. Ostrava v závěru půle získala navrch a ještě před přestávkou docílila kontaktní trefy, když De Azevedův centr z přímého kopu se zřejmě bez teče zakroutil až za brankáře Dostála. "Ten gól do šatny byl velká škoda, ale Baník hrozil ze standartek, měl z nich asi tři šance. Koledovali jsme si o to," řekl zlínský obránce Daniel Holzer.

CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - Fastav Zlín 2:2. Bod zachránil Baroš z penalty

Historie se i do třetice opakovala. Po promarněném brejku a příležitosti Šašinky protlačil Granečný v 57. minutě balon na Baroše, ten se prosmýkl středem zlínské obrany a po faulu gólmana Dostála se sám úspěšně zhostil exekuce pokutového kopu. "Bohužel jsme Baník nedorazili třetím gólem. Kvalita a morálka v jeho týmu je, diváci ho vyhecovali. Je to škoda, že jsme si po zvládnutém úvodu utkání nechali vyrovnat," řekl zlínský trenér Bohumil Páník.

"Ševci" kontrovali zvýšenou ofenzivou a Ekpai jim málem vedení vrátil, ale Vašek proti němu vyběhl včas. Oba týmy se útočnou aktivitou postaraly o poutavý a napínavý závěr. Obrat mohl čtvrthodiny před koncem dokonat zlínský odchovanec Poznar, ale do jeho rány na poslední chvíli vložil nohu jeden z hostujících beků.

"Málem jsme to obrátili, ve druhé půlce byly situace, ze kterých se dal vstřelit třetí gól. Respekt k týmu, že i za těchto stavů to odmakáme. Musíme takhle dále hrát a makat a nepochybuju o tom, že to přijde," řekl Baroš.

Domácí: 38. de Azevedo, 57. Baroš

Hosté: 3. Džafić, 21. Mehanović

Domácí: Vašek – P. Breda (32. Granečný), Pokorný, Šindelář, Sus – Stáňa (84. O. Šašinka), R. Hrubý, Hlinka, de Azevedo – J. Šašinka (74. Poznar), Baroš (C).

Hosté: S. Dostál – Kopečný, Janíček (C), Gajič, Holzer – Ekpai (86. Bačo), Hnaníček (52. Hronek), Jiráček, Džafić – Mehanović (77. V. Vukadinovič) – Beauguel.

Klíčové momenty zápasu:

Ostrava - Zlín: Poznar si naběhl za obranu, jeho střelu však zlínská obrana zblokovala

Ostrava - Zlín: Mehanovič ukázkově uvolnil do šance Ekpaie, Vašek však šanci zneškodnil skvělým výběhem

Ostrava - Zlín: Baroš úspěšně proměnuje pokutový kop 2:2!

Ostrava - Zlín: Přímý kop De Azeveda zapadl až za záda bezmocného Dostála 1:2!

Ostrava - Zlín: Mehanovič utekl po levé straně a propálil Vaška 0:2!

Ostrava - Zlín: Další obrovská šance Gajiče, jehož hlavičku zastavilo břevno

Ostrava - Zlín: Petr Breda po rohovém kopu trefuje pouze břevno

Ostrava - Zlín: Nebezpečná hlavička Gajiče prověřila pozornost Vaška

Ostrava - Zlín: Džafič se napřáhl z hranice pokutového území a střelou k levé tyči otevírá skóre 0:1 !

Ostrava - Zlín: Po rohovém kopu ve velké šanci mířil těsně nad Šindelář

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38