CELÝ SESTŘIH: Dukla - Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Dukly v předehrávce 15. ligového kola porazili Mladou Boleslav 4:1, udrželi domácí neporazitelnost v této sezoně a částečně napravili minulý debakl 0:5 na Slavii. Naopak Středočeši podruhé za sebou prohráli a v neúplné tabulce jsou desátí hned za pražským soupeřem.

Už v úvodních šesti minutách se na Julisce prosadili domácí Jakub Podaný a Uroš Djuranovič, ještě do poločasu snížil Tomáš Přikryl. Po změně stran přidali další góly Jan Holenda a opět Djuranovič. Mladé Boleslavi kvůli respiračním problémům chyběl hlavní trenér Dušan Uhrin mladší, kterého na lavičce zastoupil asistent Petr Čuhel.

Dukla výtečně vstoupila do zápasu. Už ve třetí minutě se k přímému kopu postavil Podaný a střelou přes zeď propálil Agajeva. Ázerbájdžánský gólman už za tři minuty inkasoval podruhé. Tetour vyslal po křídle Holendu, který před brankou našel Djuranoviče a černohorský hráč si snadno připsal premiérový gól v české lize.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost

Podaný mohl skórovat potřetí, ale z dalšího přímého kopu Agajeva nepřekonal. Poté se probudila i Mladá Boleslav. Mingazov nejprve povedenými "nůžkami" napálil břevno, chvíli nato brankář Rada zneškodnil technický pokus Přikryla. Hostující záložník si ale spravil chuť ve 26. minutě, kdy zakončil samostatný únik razantní střelou.

Dejvickému mužstvu vyšel i začátek druhé půle. V 50. minutě z dálky vypálil Holenda a nejistý Agajev si míč tečoval do branky. Nejlepší střelec Dukly, který dnes netradičně nastoupil v záloze, vstřelil šestý ligový gól v ročníku.

Domácí kontrolovali hru a v 70. minutě skórovali počtvrté. Důrazný Holenda z křídelního prostoru přihrál do šestnáctky, míč mezi váhajícími obránci prošel až k volnému Djuranovičovi, jenž na zadní tyči nezaváhal. Konec už se spíš dohrával a Dukla v nejvyšší soutěži porazila Mladou Boleslav poprvé od po pěti zápasech.

Domácí: 3. Podaný, 5. Djuranović, 50. Holenda, 70. Djuranović

Hosté: 26. Přikryl

Domácí: F. Rada (C) – Kušnír, Bezpalec, Jiránek, Podaný – Bílovský, Holenda, Daniel Tetour – Milošević (79. Preisler), Djuranović (71. Brandner), Schranz (77. Holík).

Hosté: K. Agajev – Pauschek, Stronati, Magera (C), Fleišman – J. Rada, Takács (67. Mareš) – Mingazov (82. Chramosta), Hubínek, Fabián (71. Komličenko) – Přikryl.

Klíčové momenty zápasu:

Dukla - Mladá Boleslav: Z přímého kopu proměnil hned první výraznou situaci Jakub Podaný, 1:0

Dukla - Mladá Boleslav: Přesná přihrávka Holendy našla Duranoviče, který rychle zvýšil na 2:0

Dukla - Mladá Boleslav: O další branku z přímého kopu se pokusil opět Podaný, tentokrát ho však brankář Agajev vychytal

Dukla - Mladá Boleslav: První vydařenější akci Boleslavi zakončoval Mingazov, kdy se jeho střela odrazila od břevna

Dukla - Mladá Boleslav: V šanci se ocitl Přikryl, brankář Rada ale vytáhl pěkný zákrok

Dukla - Mladá Boleslav: Pěknou individuální akci zakončil přesně Tomáš Přikryl a snížil na 2:1

Dukla - Mladá Boleslav: Rohový kop se pokusil hlavou zakončit Fabián, jeho střelu ale gólman Rada vyboxoval

Dukla - Mladá Boleslav: Se střelou z dálky si nedokázal brankář Agajev poradit a Holenda tak zvýšil na 3:1

Dukla - Mladá Boleslav: Na třígólový rozdíl po zmatku boleslavské obrany zvyšuje Uroš Djuranovič 4:1

Dukla - Mladá Boleslav: Šance Boleslavi! Pauschek poslal přihrávku před bránu na Komličenka, kde si málem vlastní gól střelil Michal Bezpalec

Dukla - Mladá Boleslav: Pěkná spolupráce Přikryla s Komličenkem, která postrádala přesné zakončení