Sokolov uspěl na Žižkově, Opava v divokém derby v Třinci vydolovala jen bod

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Opavy remizovali v 8. kole druhé ligy 3:3 v Třinci a můžou přijít o vedení v tabulce. Hosté ve slezském derby prohrávali už 1:3, v závěru jim ale bod zajistily góly Dominika Simerského a Nemanji Kuzmanoviče. Nečekaně ztratil i druhý Hradec Králové, který remizoval 1:1 s posledním Varnsdorfem. Poprvé venku zvítězil Sokolov, který uspěl na Žižkově 2:1.

Opavu poslal do vedení ve 24. minutě Smola, ale domácí ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Ižvolta. Třinec si poté dokonce vybudoval dvoubrankový náskok díky Juřenovi se Smolou, jenže v závěru se strachoval o body. V 73. minutě totiž snížil Simerský a chvíli na to vyrovnal Kuzmanovič. Ze závěrečného tlaku už ale Opava další gól nevytěžila.

Šanci sesadit Opavu z prvního místa promarnil Hradec Králové, který nečekaně remizoval 1:1 s posledním Varnsdorfem. Východočeši prohrávali po gólu Bredy z 54. minuty, ale po vyloučení domácího Krále vyrovnal v 78. minutě Žondra. Také Hradec dohrával v deseti, protože červenou kartu dostal Martan.

V tabulce má první Opava stejně jako druhý Hradec Králové 15 bodů. Oba soupeře mohou přeskočit České Budějovic, které ztrácí jediný bod a mají nedělní utkání s trápícím se Frýdkem-Místkem k dobru. O jeden bod za vedoucí dvojící zaostává také čtvrtý Třinec a páté Znojmo, které dnes uspělo 1:0 v Pardubicích.

Sokolov poprvé vyhrál venku

Fotbalisté Sokolova v osmém kole druhé ligy porazili Žižkov 2:1 a připsali si premiérovou venkovní výhru v sezoně. Viktoria naopak doma poprvé v tomto ročníku FNL nebodovala.

Sokolovu výborně vyšel začátek a už ve druhé minutě otevřel skóre po rohu Přeučil. Ve 28. minutě zvýšil Kosak a další šance hostů pak zneškodnil brankář Hrubeš.

Žižkov překonal gólmana Bolka až v 73. minutě, kdy proměnil penaltu Podrazký. Jeho spoluhráč Toml byl ale vzápětí po druhé žluté kartě vyloučen a Baník už těsný náskok udržel.

Třinec - Opava 3:3 (1:1)
Branky: 38. Ižvolt, 54. Juřena, 64. Šumbera - 25. Smola, 74. Simerský, 79. Kuzmanovič. Rozhodčí: Ardeleanu - Flimmel, Polák. ŽK: Janoščin, Celba - Jursa. Diváci: 70.

Pardubice - Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 61. Růsek. Rozhodčí: Severýn - Černý, Novák. ŽK: Řezníček (Pardubice). Diváci: 620.

Vlašim - Vítkovice 3:1 (1:0)
Branky: 38. a 49. Vyhnal, 90.+2 Tusjak - 67. Szotkowski. Rozhodčí: Mikyska - Vlček, Petřík. ŽK: Kadlec, Hašek - Dramé, Motyčka, Mišinský. Diváci: 545.

Příbram - Olympia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 69. Skácel z pen. - 45. Ruml, 47. Frizoni, 75. Liener. Rozhodčí: Orel - Kubec, Kožár. ŽK: Januška, Kilián, Grajcar, Skácel - Verner, Duben, Soukup, Joukl, Liener. ČK: 60. Duben. Diváci: 965.

Táborsko - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 68. Mysliveček, 72. Musiol - 36. Leibl. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pečenka. ŽK: Klusák, Štohanzl, Nešický - Gilián, Peterka. ČK: 77. Gilián. Diváci: 683.

Varnsdorf - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 54. Breda - 78. Žondra. Rozhodčí: Vojkovský - Boček, Caletka. ŽK: Král, Klobása, Porcal - Martan, Knejzlík, Žondra. ČK: 61. Král - 85. Martan. Diváci: 752.

Viktoria Žižkov - Baník Sokolov 1:2 (0:2)
Branky: 73. Podrazký - 2. Přeučil, 28. Kosak. Rozhodčí: Slabý - Batík, Vitner. ŽK: Toml - Končal, Mejdr, Glaser, Machek. ČK: 73. Toml. Diváci: 1272.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38