Příbram vyhrála šlágr v Hradci, druhou ligu vede Opava před Budějovicemi

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 9. KOLA | Fotbalisté Příbrami v 9. kole druhé nejvyšší soutěže vybojovali důležité vítězství 2:0 na hřišti Hradce Králové. Duel dvou exligových celků rozhodly už v úvodu góly Karstena Ayonga a Marka Kodra. V tabulce FNL se vítězové na sedmém místě dotáhli na šestý Hradec na rozdíl jediného bodu. Lize vládnou po výhrách Opava a České Budějovice, Vítkovice zůstávají po prohře v derby poslední.

Příbram slaví čtvrtou výhru v sezoně

Pro Hradec bylo domácí utkání posledním na Všesportovním stadionu předtím, než začne rekonstrukce demolicí jedné z tribun. Ovšem příliš dobře se s ním neloučil. Už v 7. minutě neuhlídala obrana Ayonga, který střelou k tyči otevřel skóre.

Příbram byla aktivnější a Ayong měl další dobrou střelu, kterou však brankář Ottmar chytil. V 19. minutě bývalý reprezentant Skácel nacentroval z rohového kopu a stoper Kodr navýšil příbramské vedení. Náskok už si hosté pohlídali a nedovolili domácím duel zdramatizovat.

Vyhrála Opava, slaví i České Budějovice

Jihočeši začali na hřišti Sokolova výborně a v 11. minutě se dostali do vedení, když Pešek z úhlu propálil Bolka. Sokolovského brankáře pak těsně před pauzou zachránilo břevno po Čavošově ráně.

Domácí měli ve druhém poločasu převahu a sahali po vyrovnání, jenže šance neproměnili a neodvrátili pátou porážku v druholigovém ročníku. Sokolov je v neúplné tabulce dvanáctý.

Dobrou formu potvrdilo Znojmo, které na svém hřišti porazilo Táborsko 2:1, vyhrálo počtvrté za sebou a patří mu čtvrtá příčka. Hosty sice poslal do vedení v 11. minutě Nešický, ale už za devět minut srovnal Teplý a v 68. minutě dokonal obrat střídající Štrombach.

Radost fotbalistů Českých Budějovic (archivní foto)

Opava zvítězila 3:1 nad Vlašimí a vede tabulku druhé nejvyšší soutěže. Slezané sice v poločase prohrávali, ale třemi góly po změně stran skóre otočili.

Vlašim, která v týdnu vyřadila z poháru Bohemians, byla v první půli aktivnější. Odměněna byla ve 33. minutě, kdy Hadaščok utekl obraně a Radič ho musel faulovat i za cenu penalty, kterou proměnil Vyhnal.

Opava však do druhé půle nastoupila jako vyměněná a hodně jí pomohlo vyrovnání Kayamby po parádní střele z dálky. Následně dvěma góly během tří minut rozhodli o výhře Kuzmanovič a Jurečka.

Vítkovice padly v derby a zůstávají poslední

Také Vítkovice šly v duelu s favoritem do vedení po Urbančokově gólu, ale Třinec dokázal vývoj otočit třemi góly. Do poločasu srovnal Šumbera, v 69. minutě se prosadil Juřena a v nastavení výhru dokonal Velner. Domácí už jen stihli snížit po vlastním gólu Reintama.

Fotbalisté Pardubic po dvou prohrách bez vstřeleného gólu zabrali a doma porazili Žižkov 3:1. Dvěma góly k tomu přispěl Pavel Černý a s pěti trefami se dostal na druhé místo tabulky střelců.

Pardubice šly do vedení v 25. minutě, kdy po Fouskově přihrávce skóroval Řezníček. Vedení mohl navýšit Jeřábek, jenže penaltu neproměnil. Ještě do poločasu však přidal pojistku Černý.

Pět minut po změně stran se Černý prosadil podruhé po přihrávce za žižkovskou obranu. Pražané v závěru už jen snížili penaltou Podrazkého za ruku ve vápně.

Výsledky:

1. SC Znojmo - MAS Táborsko 2:1 (1:1)
Branky: 20. Teplý, 68. Štrombach - 11. Nešický. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Lakomý. ŽK: Lacko - Kučera, Hell. Diváci: 565.

Baník Sokolov - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 11. Pešek. Rozhodčí: Mrázek - Hrabovský, Horák. ŽK: Machek - Čavoš, Kladrubský, Pešek, Mashike Sukisa. Diváci: 1260.

Opava - Vlašim 3:1 (0:1)
Branky: 47. Kayamba, 61. Kuzmanovič, 63. Jurečka - 34. Vyhnal z pen. Rozhodčí: Julínek - Melichar, Pečenka. ŽK: Žídek, Radič, Simerský, Jursa - Hadaščok, Skopec, Piško. Diváci: 2273.

Vítkovice - Třinec 2:3 (1:1)
Branky: 9. Urbančok, 90.+3 vlastní Reintam - 29. Šumbera, 69. Juřena, 90.+1 Velner. Rozhodčí: Lerch - Boček, Pfeifer. ŽK: Cverna, Matěj - Reintam. Diváci: 472.

Pardubice - Viktoria Žižkov 3:1 (2:0)
Branky: 44. a 50. Černý, 25. Řezníček - 85. Podrazký. Rozhodčí: Rejžek - Vitner, Hock. ŽK: Rybička - Mareš, Hašek, Kodeš. Diváci: 760.

Hradec Králové - Příbram 0:2 (0:2)
Branky: 7. Ayong, 19. Kodr. Rozhodčí: Mikyska - Ratajová, Vlasjuk. ŽK: Šípek, Martan - Tregler, Květ. Diváci: 934.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38