4. května 2017 • 23:08

United nakročili do finále Evropské ligy! Vyhráli na půdě Celty Vigo

Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli úvodní semifinále Evropské ligy na hřišti Celty Vigo 1:0. Jedinou branku dnešního zápasu vstřelil ve druhém poločase z přímého kopu Marcus Rashford. Odveta na Old Trafford je na programu příští týden.

První šanci si sice vypracovali domácí, když ale Wass hlavou těsně minul, favorizovaní United převzali iniciativu. V cestě jim však v prvním poločase stál skvěle chytající Álvarez. Brankář Viga si nejprve poradil s Rashfordovou ranou a zastavil i úniky Mchitarjana s Lingardem.

Rovněž úvod druhého poločasu patřil Celtě, ale po příležitostech Wasse a Sista skórovali hosté. Rashford byl kousek před vápnem faulován a z nařízeného přímého kopu se manchesterský útočník nemýlil. Vigo už zápas zdramatizovat nedokázalo a United se opět přiblížili poslední evropské trofeji, která jim chybí ve sbírce.

Hosté: 67. Rashford

Domácí: S. Álvarez – Mallo (C) (90+2. Beauvue), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass (74. Jozabed), Radoja, P. Hernández – Aspas, Guidetti, Sisto.

Hosté: Romero – A. Valencia (C), Bailly, Blind, Darmian – A. Herrera, P. Pogba, Fellaini – Rashford (80. Martial), Lingard, Mchitarjan (78. Young, 89. Smalling).

Domácí: Villar, Beauvue, Bongonda, Díaz, Fontàs, Gómez, Jozabed

Hosté: de Gea, Carrick, Martial, Mata, Rooney, Smalling, Young

Domácí: Mallo

Hosté: Fellaini, P. Pogba

Sergej Karasev – Anton Averjanov, Tichon Kalugin (všichni Rusko)