Real zničil APOEL 6:0 a jde dál, Sevilla proti Liverpoolu vstala z mrtvých

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Obhájce titulu Real Madrid vyhrál 6:0 na hřišti APOELu Nikósie a postoupil do osmifinále fotbalové Ligy mistrů. Po dvou gólech dali Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. Po remíze 1:1 s Portem si zajistil postup poprvé v klubové historii istanbulský Besiktas. Liverpool vedl v Seville už 3:0, ale nakonec se musel smířit s remízou, kterou ve třetí minutě nastavaného času vystřelil Pizarro, a na stvrzení postupu si musí počkat. Pokračuje mizérie Dortmundu, Borussia sice vedla s už jistým postupujícím Tottenhamem 1:0, hosté ale duel otočili.

Za Real dali na Kypru po dvou gólech Benzema a Ronaldo, který si v tomto ročníku připsal už osm branek a vede tabulku střelců o dva góly před dvojící Kane z Tottenhamu, Ben Yedder ze Sevilly. Ronaldo navíc skóroval v každém z pěti odehraných kol, což se mu povedlo jako třetímu hráči v historii soutěže po Del Pierovi a Rebrovovi.

SESTŘIH Ligy mistrů: APOEL - Real Madrid 0:6. Benzema i Ronaldo dali po dvou brankách

Besiktas sice prohrával od 29. minuty po gólu Felipeho, ale krátce před poločasem srovnal Talisca. V osmifinále si čtvrtfinalista Poháru mistrů evropských zemí z ročníku 1986/87 zahraje od přejmenování soutěže v roce 1992 poprvé. Povedlo se mu to na sedmý pokus.

Benzema oslavuje s trenérem Zidanem

Turecký celek má díky remíze na prvním místě skupiny G před posledním kolem dostatečný náskok čtyř bodů před Portem a pohárovým nováčkem Lipskem. Německý klub udržel šanci na osmifinále výhrou 4:1 v Monaku.

SESTŘIH Ligy mistrů: Monaco - RB Lipsko 1:4. Werner dal dva góly

Ve skupině E si mohl zajistit postup Liverpool a v Seville k tomu měl skvěle nakročeno, když po dvou gólech Firmina a zásahu Maného vedl po poločase 3:0. Domácí ale během deseti minut zásluhou Ben Yeddera snížili a v nastavení jim vybojoval bod Pizarro.

Anglický celek tak vede tabulku o bod před Sevillou a o tři před Spartakem Moskva, jenž ho čeká v závěrečném kole. Maribor už jistě zůstane poslední.

SESTŘIH Ligy mistrů: Sevilla - Liverpool 3:3. Reds vedli o tři góly, přesto nevyhráli

Šanci na postup udržela díky výhře 3:0 nad Doněckem i Neapol. A právě s ukrajinským týmem bude v závěrečném kole bojovat na dálku o osmifinále. Italský celek má nyní sice o tři body méně, ale s Šachtarem má lepší bilanci. Navíc mu hraje do karet i los, protože Neapol čeká poslední Feyenoord, zatímco ukrajinský soupeř hraje doma se suverénem skupiny F Manchesterem City.

Anglický klub udržel stoprocentní bilanci i dnes, ale proti Feyenoordu se hodně nadřel a o jeho výhře rozhodl až dvě minuty před koncem Sterling.

Skupina E:

Spartak Moskva - Maribor 1:1 (0:0)
Branky: 82. Zé Luís - 90.+2 Mešanovič. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Connor (všichni Skot.).

FC Sevilla - Liverpool 3:3 (0:3)
Branky: 51. a 61. z pen. Ben Yedder, 90.+3 Pizarro - 2. a 30. Firmino, 22. Mané. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.).

Neapol - Šachtar Doněck 3:0 (0:0)
Branky: 53. Insigne, 81. Zieliňski, 83. Mertens. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.).

Manchester City - Feyenoord Rotterdam 1:0 (0:0)
Branka: 88. Sterling. Rozhodčí: Kružliak - Balko, Somolani (všichni SR).

Besiktas Istanbul - FC Porto 1:1 (1:1)
Branky: 41. Talisca - 29. Felipe. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.).

Monako - Lipsko 1:4 (1:4)
Branky: 43. Falcao - 9. a 31. z pen. Werner, 6. vlastní Jemerson, 45. Keita. Rozhodčí: Undiano - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Dortmund - Tottenham 1:2 (1:0)
Branky: 31. Aubameyang - 49. Kane, 73. Son Hung-min. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.).

SESTŘIH Ligy mistrů: Dortmund - Tottenham 1:2. Mizérie BVB pokračuje

APOEL Nikósie - Real Madrid 0:6 (0:4)
Branky: 39. a 45.+1 Benzema, 49. a 54. Ronaldo, 23. Modrič, 41. Nacho. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).