+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. listopadu 2008 • 13:23

Žižkov definitivně povede Ščasný

Autor:
Zdeněk Ščasný
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým trenérem fotbalistů Viktorie Žižkov se stal Zdeněk Ščasný, který u posledního mužstva prvoligové tabulky nahradil odvolaného Josefa Csaplára.Uvedl to dnes řekl tiskový mluvčí klubu Jiří Fryc. Jedenapadesátiletý Ščasný už žižkovský tým v minulosti trénoval a v roce 2002 s ním v nejvyšší soutěži obsadil třetí místo.

Nový žižkovský kouč prý o nabídce nepřemýšlel dlouho. "Dostal jsem ji včera (v pondělí) večer a dnes se vše dotáhlo do konce. První trénink povedu ve středu. Jednoznačným cílem, který v novém působišti mám, je záchrana v lize," uvedl  Ščasný.

Při rozhodování prý hrály hlavní roli vzpomínky na tři roky, které strávil na Žižkově na přelomu dekády. "Měl jsem nějaké kontakty ze zahraničí, o české lize jsem v tuto dobu příliš neuvažoval. Jenže vzpomínky na tehdejší působení ve Viktorce převážily," dodal staronový žižkovský kouč.

Ščasný působil v pražském klubu mezi roky 1999 a 2002, kdy Viktoria zažila své nejlepší období v poválečné éře. V sezoně 2001/02 klub dokonce sahal po mistrovském titulu, ale v posledním ligovém kole prohrál 0:1 na Slavii. Z prvenství se tak radoval Liberec, zatímco Viktoria klesla na třetí místo.

Současné vedení žižkovského klubu změnilo trenéra už podruhé v této sezoně. Stanislav Griga byl odvolán v září po pátém kole, v pondělí po dalších sedmi ligových zápasech skončil i Csaplár. Pod jeho vedením se pražský celek propadl až na dno tabulky.

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze