25. května 2014 • 21:02

Senzační obrat! Bohemka vyhrála v Jablonci, zůstává ve hře o ligu

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Fotbalisté Bohemians 1905 otočili duel 29. ligového kola v Jablonci a po výhře 2:1 se přiblížili záchraně. "Klokani" se před posledním zápasem sezony posunuli na nesestupové čtrnácté místo tabulky o bod před Olomouc a dva před Znojmem. Severočeši sice dnes vedli od 41. minuty po trefě Tomáše Čížka, po pauze ale srovnal Jakub Rada a stejný hráč v nastavení otočil skóre. Bohemians bodovali s Jabloncem poprvé po sedmi zápasech.

Hosté: 63. Rada, 90. Rada

Domácí: Špit – Rossi, Kysela, Kubista, Novák – Kopic, Fantiš, Čížek (75. Třešňák), Loučka (C) – Hubník, Doležal (83. Jablonský).

Hosté: Berkovec – Pauschek (86. Jeremenko), Brabec, Šmíd, Kalina – Nerad (20. Hora), Jindřišek (C), Kuklys, Rada, Moravec – Lietava (68. N´Dekre).

2856 diváků

Přitom na začátku jako by důležitost zápasu svázala Pražanům nohy. "Klokani" od úvodu působili nervózně, nedařilo se jim udržet balon a Jablonec, který už ve středu tabulky hraje jen o čest, byl v první půli aktivnější. Pražanům navíc zkomplikovalo situaci Neradovo zranění, kvůli němuž šel na trávník už v 19. minutě střídající Hora.

Na větší šance se čekalo přes dvacet minut. Pak si na centr z levé strany naskočil Doležal a Berkovec jen sledoval, jak hlavička těsně minula jeho tyč. Hosté výrazněji zahrozili až po 35 minutách, Hora ale v úniku pokazil finální přihrávku na nabíhajícího Lietavu.

Čtyři minuty před pauzou Severočeši udeřili. Čížek za vápnem převzal míč, vystřelil a s pomocí zadní tyče překonal Berkovce. Jablonecký záložník dal svůj třetí gól v jarní ligové sezoně.

Takhle reagoval trenér Skuhravý po druhém gólu Bohemians do sítě Jablonce

Severočeši vstoupili aktivněji i do druhé půle. Kopic nejprve pálil do Berkovce, v 52. minutě pak napřáhl z dálky Čížek a radost z druhé trefy v utkání mu pokazilo břevno.

Až poté Bohemians přidali a brzy se dočkali vyrovnání. Moravec vysunul Kalinu a po jeho nadýchaném centru vstřelil hlavou gól Rada. "Klokani" mohli za čtyři minuty skóre otočit, jenže Lietava pohrdl obrovskou šancí a sám před Špitem selhal. Na druhé straně po Hubníkově hlavičce po rohovém kopu podržel hosty Berkovec.

Bohemians potřebovali tři body a otevřeli hru. Toho využil Kopic, ale Berkovec jeho pokus vyrazil. Po rohu se naopak hnali do brejku hosté, Moravec ale místo přihrávky v přečíslení zakončil a trefil jen Špita.

Pražané se tlačili dopředu a nakonec se dočkali rozhodující trefy. Už v nastavení propálil Špita Rada a poprvé v kariéře si připsal v lize dvě branky v jednom utkání, které výrazně zvýšili šance Bohemians na záchranu.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.