+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z OSLA | Žádné strnulé tváře, spíš úsměvy a vtípky. Česká reprezentace je minimálně naoko před zítřejším střetem v Oslu proti Norsku v klidu. Důkaz o tom podala i podvečerní tisková konference. Když kouč národního týmu Karel Jarolím dostal otázku, zda má čtyřiadvacet hodin před zápasem jasno o sestavě, rozesmál se a českému novináři familiérně odvětil. „Honzíku, vy mě dáváte.“ Pak připustil, že přece jen „jeden malý otazníček“ v sestavě má.Když po sedmnácté hodině přijel autobus s českou výpravou ke stadionu Ullevaal, národní norské fotbalové aréně, žádné pozdvižení se nekonalo, okolo postávalo jen pár českých fanoušků, kteří přijeli autobusem na utkání den před zápasem. Aby si žádal o podpis nějaký Nor? Ani náhodou. V zemi „vikingů“ není fotbal momentálně příliš v kurzu. Výsledky reprezentace jsou mizerné, v kvalifikační skupině C sesbírala dosud jen tři body.

Tomu odpovídalo i dění na tiskové konferenci. Tiskový mluvčí českého týmu Pavel Pillár ji uvedl v angličtině, jenže v tiskovém středisku neseděl ani jeden norský novinář… „Doufám, že by se o nás mohli zajímat po zápase,“ usmál se Karel Jarolím.

720p 360p
Jarolím: Víme, že tři body s Nory potřebujeme jako sůl

Krátce na to se už Češi proháněli na stadionu. V Oslu celý den pršelo, těsně před tréninkem přestalo. Možná i proto byli hráči na úvod jednotky v rozpustilém režimu. Až je musel Jarolím okřiknout. „Už se budeme soustředit,“ houkl na ně s povytaženým obočím.

Po patnácti minutách se trénink Čechů pro veřejnost uzavřel. Hráči začali myslet už jen na Norsko. Pokud v těžké řeži uspějí, možná se dočkají i norských médií.

720p 360p
Dočkal v Norsku: Vzpomněl jsem si na angažmá tady, ale nepřijel jsem vzpomínat

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze