Norský kouč Lagerbäck: Češi jsou dobrý tým, chybí ale hráči jako Rosický | iSport.cz
9. června 2017 • 14:51

Norský kouč Lagerbäck: Češi jsou dobrý tým, chybí ale hráči jako Rosický

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté podle nového kouče norské reprezentace Larse Lagerbäcka nejsou slabší, než byli před dvěma roky, kdy proti nim stál jako trenér Islandu. Sice nemají takové hvězdy, ale i tak jsou podle něj nebezpečným soupeřem."Neřekl bych, že je to nejslabší český tým, proti kterému stojím," řekl Lagerbäck na dnešní tiskové konferenci. "Jen nemá tak klíčové hráče jako byl Rosický. Je to ale stále velmi dobrý tým, velmi dobře organizovaný. Rozhodně to není slabý soupeř," ujistil norský kouč.

Právě osmašedesátiletý Švéd by mohl být tím hlavním rozdílem na obou stranách oproti listopadovému utkání, které Norsko pod vedením tehdejšího kouče Per-Mathiase Högma prohrálo v Praze 1:2. Renomovaný Lagerbäck přináší 17 let zkušeností u seniorských reprezentací a norský svaz věří, že pod ním se povede trápící se tým nastartovat, oživit upadající slávu a znovu ho dostat na velký turnaj, jako se to Lagerbäckovi povedlo senzačně s Islandem.

"Norsko rozhodně nemá horší hráče než Island. Teď už bude boj o potup složitý, ale nepochybuji o tom, že v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2020 můžeme bojovat o postup," prohlásil Lagerbäck. "Na Islandu jsem jen z hráčů cítil větší vnitřní sílu. Tady mi při utkání se Severním Irskem přišlo, že jsou hráči zablokovaní. Chyběl mi lepší přístup a postoj, nebyli jsme ten správný tým," hledal důvod, proč Norsko šest z posledních sedmi zápasů prohrálo.

Nyní ale věří ve zlepšení. "Máme za sebou velmi dobrý týden přípravy, kluci se jeví ve velmi dobrém světle. Neustále se zlepšují a moc se na zápas těším. Jsme absolutně koncentrovaní na sobotní zápas. Věřím, že konečně zahrajeme bez chyb v obraně. Naší prioritou je vyhrát," dodal zkušený kouč.

V lepší časy věří také kapitán Stefan Johansen. "Zatím jsme neměli výsledky, které bychom chtěli, takže teď je třeba začít vyhrávat," řekl.

Pomoci by měla čerstvá krev, protože Lagerbäck tým výrazně omladil a v základní sestavě by mohl nastoupit i devatenáctiletý Sander Berge. "Jsem ohromen z našich mladíků. Někteří jsou tu poprvé, ale vypadá to, jak kdyby tu byli věčnost. Pamatuji si, jak jsem byl nervózní, když jsem do národního týmu přišel, ale oni vůbec. Udělali na mě skvělý dojem," dodal záložník Fulhamu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinud