CELÝ SESTŘIH: Další výhra pro Slavii! Doma porazila Baník 3:1

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Dva zápasy, šest bodů! Fotbalová Slavia pod novým trenérem Beránkem vlétla do ligy naprosto skvěle. Tým, který minulý rok do poslední chvíle bojoval o záchranu, vyhrál v novém ročníku i druhý soutěžní zápas. Slavia zdolala na domácím hřišti Baník Ostrava 3:1 a momentálně vede ligu.

Už ve třetí minutě navázal na trefu z prvního utkání Milan Škoda a druhý gól přidal v 76. minutě Jaromír Zmrhal. Ostravský Jan Baránek sice o šest minut později snížil, ale rozhodující slovo měl domácí kapitán Martin Latka . Slavia porazila Baník po pěti letech a ukončila jeho sérii sedmi ligových duelů bez prohry.

Červenobílí povzbuzeni sobotní výhrou na Slovácku vstoupili do utkání hodně aktivně a rychle se ujali vedení. Trenér Miroslav Beránek si mohl gratulovat k tomu, že poprvé nasadil do základní sestavy záložníka Baéze. Argentinská posila napálila za vápnem odražený balon a Škoda jej hlavou umístil za ostravského gólmana Pavlenku. Dal svůj druhý gól v sezoně.

Baník v lize inkasoval po 281 minutách a v součtu s letní přípravou dokonce po 545 minutách. Z obdržené branky se chvíli vzpamatovával a Slavia působila první půlhodinu aktivnějším dojmem.

Po třiceti minutách se hosté oklepali, nakonec ale mohli jít do kabin dokonce s dvougólovým mankem, kdyby Škoda po centru další slávistické posily Vukadinoviče nemířil těsně mimo.

Po změně stran postupně Baník zvyšoval tempo a v 64. minutě ho dělily centimetry od vyrovnání. Greguš zakroutil přímý kop do břevna, od něhož se odrazil míč do brankáře Hrubeše a pak do zámezí.

Slezané se stále častěji tlačili dopředu a v 76. minutě nabídli Slavii po ztrátě ve středu pole brejk dvou na jednoho. Škoda si ke vstřelené brance připsal asistenci a skórující Zmrhal druhým ligovým gólem stylově oslavil sobotní 21. narozeniny.

Ostrava zápas ještě zdramatizovala, když se v 82. minutě trefil hlavou Baránek, ale hned za tři minuty se po standardce také hlavičkou poprvé po návratu do Slavie prosadil kapitán Latka. Červenobílým vyšla odveta za prohru 0:2 v posledním kole minulé sezony na Bazalech a nadšení fanoušci v Edenu po dlouhé době bouřlivě křičeli "Tak jsme první no a co!".

Slavia - Baník: Kompletní sestřih

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Branky: 3. Milan Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka - 82. Baránek. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Baéz - De Azevedo, Greguš. Diváci: 7612.

Slavia: Hrubeš - Mikula (38. Nitrianský), Latka, Bílek, Juhar - Vukadinovič (79. Piták ), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda - Balaj (58. Gecov ). Trenér: Beránek.
Ostrava: Pavlenka - Sukup, Frydrych, Baránek, Holzer (77. Petrus) - Kukec, Šichor, Greguš, De Azevedo (61. Štěpán) - Svěrkoš (46. Mensah) - Narh. Trenér: Svědík.

Slavia - Baník: Gól Milana Škody na 1:0

Slavia - Baník: Gól Jaromíra Zmrhala na 2:0

Slavia - Baník: Gól Jana Baránka na 2:1

Slavia - Baník: Gól Martina Latky na 3:1