CELÝ SESTŘIH: Dukla - Sparta 1:2. Rozhodla penalta v poslední minutě

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

To byl zápas! Fotbalisté Sparty v odloženém utkání na Dukle dlouho prohrávali 0:1, ale v závěru dokázali duel zvrátit na svou stranu. Nejdříve vyrovnal útočník Lukáš Juliš a poté favorita nakonec zachránila penalta v nastavení, kterou proměnil Bořek Dočkal. Sparta tak nyní ztrácí na první Plzeň před vzájemným zápasem osm bodů.

Do sparťanské sestavy se po více než měsíci vrátil uzdravený Vácha , od začátku hrál také stoper Brabec, který minule na hřišti Bohemians nastoupil až jako střídající hráč. Naopak na početnou letenskou marodku přibyl vedle Šurala také Matějovský a kvůli karetnímu trestu nemohl hrát ani Konaté.

Sparťané začali zápas o naději na titul podle očekávání aktivněji, více drželi míč, ale k velkým šancím se nemohli dostat. V sedmnácté minutě přihrál do vápna Lafata na Juliše, ale ten špatně trefil míč a v dobré pozici vystřelil jen do brankáře Rady.

Ve 33. minutě Letenští marně reklamovali údajnou ruku Gorkšse ve vápně a z protiútoku otevřela skóre Dukla. Manzia přihrál Marešovi, který nacentroval do vápna, kde nabíhající Tetour hlavou zamířil k tyči. Domácí záložník navázal na gól z minulého utkání proti Jablonci a celkově slavil třetí ligovou trefu v kariéře.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Sparta 1:2, rozhodl divoký závěr

Sparta se musela tlačit dopředu, po změně stran tak utkání nabralo větší tempo. Hosté stále více otevírali hru a Dukla hrozila z brejků. V 64. minutě po chybě sparťanské obrany získal míč Tetour, před vybíhajícím gólmanem Bičíkem jej vrátil do ideální pozice na penaltě, ale nabíhající Manzia trestuhodně překopl prázdnou branku. Pak po malé domů zachyboval Bičík a měl co dělat, aby odvrátil balon směřující do sítě před čárou.

Trenér Sparty Ščasný šel do rizika a místo stopera Kováče poslal na hřiště v 70. minutě Jiráčka. O tři minuty později střílel z úhlu hostující Krejčí a Rada vyrazil míč na roh. Za další tři minuty měl na noze rozhodnutí střídající Čajič, který šel sám na Bičíka, ale gólman jeho únik zneškodnil.

Sparta v závěru stupňovala tlak. Krejčího tečovaná střela skončila na břevně, poté gól Juliše neplatil kvůli ofsajdu, ale v 88. minutě už stejný hráč srovnal.

V druhé minutě nastavení chytil brankář Rada šanci Sparty, jenže poté strčil do hlavy Lafatu a sudí Kocourek jej vyloučil a odpískal penaltu. Protože už domácí měli vystřídáno, musel mezi tyče bek Vrzal a Dočkal dokonal obrat.

19. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Sparta Praha 1:2 (1:0)
Branky: 34. Daniel Tetour - 88. Juliš, 90.+6 Dočkal z pen. Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Pochylý. ŽK: Vrzal - Lafata, Dočkal. ČK: 90.+2 Rada (Dukla). Diváci: 5762.

Dukla: Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (85. Smejkal) - Néstor, Mareš (79. Beauguel), Manzia (69. Čajič). Trenér: Kozel.

Sparta: Bičík - Brabec, Kováč (70. Jiráček), Costa - Vácha (62. Fatai) - Mareček, Dočkal, Frýdek, Krejčí - Lafata, Juliš. Trenér: Ščasný.

Klíčové momenty utkání:

Dukla - Sparta: Rozzlobeného Mareše museli po zápase mírnit spoluhráči

Dukla - Sparta: Podívejte se na divoký závěr zápasu

Dukla - Sparta: Rada dostal červenou kartu, do brány šel Vrzal; Dočkal proměnil penaltu!

Dukla - Sparta: Juliš se dočkal a krásnou střelou srovnal na 1:1

Dukla - Sparta: Juliš dostal balon do brány, rozhodčí pískl ofsajd; Ščasný ironicky hodnotil rozhodnutí

Dukla - Sparta: Krejčího střela po teči trefila břevno

Dukla - Sparta: Lafata po rohu hlavičkoval vysoko

Dukla - Sparta: Čajiče v úniku vychytal Bičík

Dukla - Sparta: Krejčího na bližší tyči vychytal Rada

Dukla - Sparta: Bičíkovi podklouzl balon po malé domů, se štěstím ho vykopl

Dukla - Sparta: Po chybě sparťanské obrany spálil Manzia obrovskou šanci!

Dukla - Sparta: Vácha se dohaduje s Marešem

Dukla - Sparta: Pěknou akci Sparty a Lafatovu hlavičku zastavil písknutý ofsajd

Dukla - Sparta: Juliš hlavičkoval vedle brány

Dukla - Sparta: Kozel a Ščasný na sebe pokřikovali mezi lavičkami

Dukla - Sparta: Mareš krásnou přihrávkou našel Tetoura, ten se trefil hlavou na 1:0

Dukla - Sparta: Po Dočkalově centru zakončoval Lafata v ofsajdu

Dukla - Sparta: Lafatova přihrávka našla Juliše, toho vychytal Rada

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47