17. prosince 2017 • 22:57

AC Milán si uřízl ostudu s Veronou, Juventus nezaváhal. Barák i Schick slaví výhry

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 17. KOLA | Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v 17. kole italské ligy na hřišti Boloni 3:0 a posunuli se na druhé místo tabulky o bod před Inter Milán. Na vedoucí Neapol ztrácejí bod. V posledních čtyřech duelech bodovali a navíc neinkasovali jedinou branku. AC Milán poprvé pod vedením trenéra Gennara Gattusa v Serii A prohrál, když podlehl 0:3 na hřišti sestupem ohroženého Hellasu Verona.

Skóre duelu Boloňa - Juventus otevřel v 27. minutě záložník Pjanič obvyklým způsobem: střelou z přímého kopu. Po chvíli na něj navázal Mandžukič, který si hrudí zpracoval Pjaničův centr a zakončil k vzdálenější tyči.

V druhém poločase se k odraženému míči na hranici pokutového území dostal Matuidi a přízemní ranou zvýšil na 3:0 pro mistrovský celek. Boloňa, za kterou odehrál posledních dvacet minut Ladislav Krejčí, čeká na domácí vítězství nad Juventusem od listopadu 1998.

AC Milán vyhořel s outsiderem

AC Milán nenaplňuje předsezonní očekávání, je na sedmém místě tabulky a na příčky zajišťující účast v Lize mistrů ztrácí už 14 bodů. Ve Veroně inkasoval poprvé ve 24. minutě, kdy po Romulově rohovém kopu hlavou zakončil Caracciolo.

Definitivně pak o výhře domácích rozhodli v druhém poločase Kean a Bessa. V závěru navíc rozhodčí Orsato po zhlédnutí videozáznamu vyloučil nejlepšího milánského střelce Susa za zákrok na Verdeho.

Crotone bez stopera Stefana Simiče po sérii čtyř porážek zabralo a porazilo Chievo Verona 1:0. Hosté čekají na vstřelený gól už 278 minut. Fiorentina jen remizovala bez branek s FC Janov, Sampdoria podlehla 0:1 Sassuolu.

Lazio bere bod, Benevento znovu padlo

Lazio Řím se muselo obejít bez svého nejlepšího střelce Immobileho, přesto dokázalo dát Bergamu tři branky. Zasloužili se o to dvěma zásahy Milinkovič-Savič a jednou trefou Alberto. Atalanta ale nastřílela stejný počet gólů, skóre otevřel Caldara a další branky přidal Iličič. Bergamo bodovalo počtvrté za sebou.

Benevento nedosáhlo na první výhru ani proti dalšímu nováčkovi Spalu Ferrara, za který dvakrát skóroval Floccari, což se mu v Serii A povedlo naposledy v březnu 2012 v dresu Parmy. Jediný gól Beneventa si do vlastní sítě dal Cremonesi. Domácí tak mají na kontě stále jediný bod. Spal ukončil sérii pěti duelů bez výhry a poprvé v sezoně vybojoval tři body venku.

Barák s Janktem pečetili porážku Interu

Antonín Barák zpečetil nečekané vítězství fotbalistů Udine na hřišti dosavadního lídra italské ligy Interu Milán. Na gól, kterým český záložník uzavřel skóre na 3:1, mu přihrál Jakub Jankto. Inter v 17. kole poprvé v sezoně prohrál, čehož využila Neapol a posunula se na první místo. Při výhře 3:1 na hřišti FC Turín si připsal rekordní trefu slovenský záložník Marek Hamšík. Patrik Schick odehrál 87 minut při těsné výhře svého AS Řím nad Cagliari.

Inter držel soupeře od úvodu zápasu pod tlakem, do vedení šli ale hosté. Ve 14. minutě usměrnil do sítě prudký Widmerův centr Lasagna. Favorit srovnal už za 71 sekund, poté co se podobným způsobem trefil nejlepší ligový střelec Icardi.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější obraz hry a po necelé hodině také druhou branku Udine. Widmerův centr nastřelil ve vápně Santonovu ruku a rozhodčí se po dlouhé poradě s videem nakonec rozhodl nařídit pokutový kop. Ten proměnil tvrdou ranou do horní poloviny brány De Paul.

Gólová akce českých spoluhráčů se odehrála v 77. minutě. Jankto utekl po levé straně a poslal před bránu zakroucený centr, který umístil Barák do protipohybu brankáře Handanoviče. Bývalý záložník pražské Slavie si připsal čtvrtý gól v aktuální sezoně Serie A. Udine vyhrálo v lize potřetí v řadě a posunulo se na jedenácté místo.

Mauro Icardi dává jedinou branku domácích.Foto Reuters

Neapol nezaváhala

Neapol rozhodla o zisku tří bodů v úvodní půlhodině hry. Ve 4. minutě se prosadil po rohovém kopu hlavou Koulibaly. Byl to už šestý neapolský gól z rohu v této sezoně, což je nejvíc ze všech týmů v Serii A.

Ve 25. minutě zvýšil Zielinski, který využil Jorginhovy kolmice za obranu. O pět minut později upravil na rozdíl tří branek Hamšík. Slovenský záložník poslal placírkou nechytatelnou střelu do levého horního rohu Siriguovy brány a svým 115. gólem ve všech soutěžích v dresu Neapole vyrovnal klubový rekord legendárního Argentince Diega Maradony.

Turín už dokázal pouze snížit zásluhou Belottiho. V lize prohrál po šesti zápasech a zůstal devátý.

Diego Perotti obchází jednoho z protihráčůFoto ČTK

AS Řím spasila šťastná branka

Hráči AS Řím se proti Cagliari první poločas trápili, první velkou šanci si vypracovali až těsně po přestávce. Džeko byl faulován v pokutovém území, a přestože byl nejdřív potrestán žlutou kartou za simulování, rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu svůj verdikt opravil. Brankář Cragno ale Perottiho vychytal a jako jediný gólman chytil už dva pokutové kopy v tomto ročníku Serie A.

Římané se i přes územní převahu ve druhém poločase dlouho nemohli prosadit, ale nakonec se branky dočkali ve čtvrté minutě nastavení. Cragno vyboxoval centr ze standardní situace nešťastně do těla Fazia, od kterého míč doputoval až do brány.Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Bergamo - Lazio Řím 3:3
Branky: 22. a 50. z pen. Iličič, 19. Caldara - 27. a 35. Milinkovič-Savič, 79. Alberto

1. Juventus 38 30 5 3 86:24 95
2. Neapol 38 28 7 3 77:29 91
3. Řím 38 23 8 7 61:28 77
4. Inter Milán 38 20 12 6 66:30 72
5. Lazio 38 21 9 8 89:49 72
6. Milán 38 18 10 10 56:42 64
7. Atalanta 38 16 12 10 57:39 60
8. Fiorentina 38 16 9 13 54:46 57