Stará dáma se rozjela. Juventus vyhrál sedmý zápas v řadě

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

ITALSKÁ LIGA, 17. KOLO | Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili v 17. kole italské ligy na hřišti Carpi 3:2 a připsali si sedmou ligovou výhru v řadě. Protože ale naplno bodovaly i Neapol a Fiorentina, zůstal obhájce titulu na čtvrtém místě tabulky.

Juventus je po horším vstupu do sezony nyní v lize ve skvělé formě, body naposledy ztratil na konci října a od té doby pouze vítězí. V Carpi sice prohrával po brance domácího Borriella, jenže už za tři minuty vyrovnal Mandžukič. Chorvatský útočník se navíc před přestávkou prosadil podruhé. Na začátku druhé půle přidal branku také Pogba a Carpi už zvládlo jen snížit v nastaveném čase.

Neapol zvítězila na hřišti Atalanty Bergamo, po přestávce se o výhru 3:1 postarali Hamšík gólem z pokutového kopu a dvěma zásahy nejlepší střelec ligy Higuaín. Prvním gólem se zároveň dostal na metu 50 branek v Serii A.

Neapol je dál třetí jen o skóre za Fiorentinou, která zvítězila 2:0 nad Chievem po brankách Kaliniče a Iličiče. Tým z Florencie bude na přelomu roku mezi prvními třemi mužstvy poprvé od sezony 1998/99.

Tři body si připsal také pátý AS Řím, který doma zvítězil 2:0 nad Janovem, i když musel závěrečnou čtvrthodinu odehrát bez Edina Džeka. Bosenský útočník dostal červenou kartu za vášnivé protesty po neodpískané penaltě.

Po dvou remízách po sobě zvítězilo AC Milán a poskočilo na šesté místo čtyři body za AS Řím. Milánský tým vyhrál 4:2 na stadionu Frosinone. AC se poprvé v této sezoně podařilo otočit průběh zápasu, po poločase totiž prohrávalo 0:1 a gólově se prosadilo až po přestávce. Po brankách Abateho, Baccy a Alexe sice domácí snížili, ale vítězství Rossoneri potvrdil v nastaveném čase Bonaventura.

Poprvé se v italské lize gólově prosadil dvacetiletý slovenský talent Dávid Ivan, který brankou pojistil výhru Sampdorie 2:0 nad Palermem. Sampdoria zvítězila poprvé od konce října a dostala se na 14. místo tabulky.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

FC Turín - Udine 0:1
Branky:
41. Perica

Frosinone - AC Milán 2:4
Branky: 19. Ciofani, 84. Dionisi - 50. Abate, 55. Bacca, 77. Alex, 90.+3 Bonaventura

Boloňa - Empoli 2:3
Branky: 36. Brienza, 45. Destro - 42. a 48. Maccarone, 24. Pucciarelli.

AS Řím - FC Janov 2:0
Branky: 42. Florenzi, 89. Umar

Bergamo - Neapol 1:3
Branky: 54. Gómez - 62. a 85. Higuaín, 52. Hamšík z pen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.