Šílený trapas! Gólman si nahrál do branky, Juventus vede o 9 bodů

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

ITALSKÁ LIGA - 33. KOLO | Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 33. kole italské ligy Palermo 4:0 a v čele tabulky mají už devítibodový náskok před druhou Neapolí. AS Řím remizoval na hřišti Bergama 3:3, alespoň bod mu zajistil pět minut před koncem střídající Francesco Totti. Na Neapol, která v sobotu prohrála na hřišti Interu Milán, ztrácejí Římané z třetího místa pět bodů. Fiorentina ukončila sérii šesti zápasů bez vítězství, Sassuolo porazila 3:1.

Juventus se dostal do vedení v desáté minutě, když Pogbův dalekonosný centr zužitkoval Khedira. Palermo se ale postupem času oklepalo a deset minut před přestávkou mělo velkou šanci, již překonaného gólmana Buffona ale pohotově zastoupil turínský obránce.

Definitivně Juventus rozhodl dvěma slepenými góly v rozmezí 71. a 74. minuty. Nejprve po rohovém kopu přesně zakončil Pogba, který se v posledních čtyřech zápasech podílel na sedmi brankách: tři dal a na čtyři přihrál. Vzápětí na 3:0 zvýšil Cuadrado.

Poslední branku domácích přidal střídající Padoin, jenž se prosadil poprvé v sezoně. Juventus nepoznal hořkost porážky už v 23 ligových zápasech, vyhrál posledních 13 utkání na svém stadionu a v osmi po sobě neinkasoval. Palermo se nachází na předposlední 19. příčce se ztrátou tří bodů na nesestupové pozice.

Favorizovaný AS Řím otevřel skóre v 23. minutě, když Perottiho pas zužitkoval svou slabší pravou nohou Digne, jenž v kádru "Vlků" hostuje z Paris St. Germain. Pro dvaadvacetiletého beka to byla třetí trefa v sezoně. O čtyři minuty později hosté vedli o dvě branky díky Nainggolanovi.

Jenže domácí Atalanta ještě do přestávky vyrovnala zásluhou hráčů, kteří dříve oblékali dres AS Řím. Nejprve se prosadil D'Alessandro, v 37. minutě si pak naskočil na Gómezův rohový kop Borriello a hlavou přesně zakončil.

Obrat dokonal krátce po změně stran po Zukanovičově nedůslednosti druhým gólem v zápase Borriello. AS Řím přesto dokázal prodloužit sérii bez porážky na 12 zápasů, když se pět minut před koncem prosadil po skrumáži v pokutovém území domácích střídající Totti.

Úspěšnou premiéru v roli kouče AC Milán prožil bývalý defenzivní záložník a odchovanec "Rossoneri" Cristian Brocchi. Na hřišti Sampdorie Janov jeho svěřenci zvítězili 1:0 díky Baccově gólu z 71. minuty. Milánský celek ukončil sérii pěti zápasů bez výhry a odskočil sedmému Sassuolu na rozdíl čtyř bodů.

Neuvěřitelný trapas brankáře Sassuola

Fiorentina vedla nad Sassuolem od desáté minuty, v níž se po Badeljově rohovém kopu hlavou prosadil Rodríguez. V 56. minutě se sice hosté radovali z vyrovnání po gólu Berardiho, minutu poté ale vrátil Fiorentině jednobrankový náskok střelou z voleje Iličič. Definitivně rozhodl o vítězství domácích gólman Sassuola Consigli, který při pokusu o přihrávku obránci poslal míč do vlastní branky.

I po druhém zápase na lavičce Lazia Řím mohl Simone Inzaghi oslavit tříbodový zisk. Jeho tým po gólech Candrevy z penalty a Onaziho porazil Empoli 2:0. Toskánský celek prohrál poslední čtyři venkovní zápasy.

Důležitý záchranářský souboj mezi Hellasem Verona a Frosinone dopadl lépe pro hosty, o jejichž výhře 2:1 rozhodl v druhé minutě nastavení Frara. Frosinone ztrácí na sedmnácté Carpi pouze jeden, zatímco Verona devět bodů.

Neapol padla s Interem a naděje se rozplývají

Inter ukončil čekání na výhru nad Neapolí, které se táhlo od prosince 2012. Svěřenci Roberta Manciniho dnes na druhý tým tabulky vlétli a už po čtyřech minutách otevřel skóre Mauro Icardi. Kapitán Interu zaznamenal v ligových zápasech sedmý gól ze svých posledních deseti střel na branku.

Neapol zahrozila jen zásluhou střely Allana z dálky, naopak na druhé straně mohli přidat druhý gól z velmi dobrých pozic Jovetič a D'Ambrosio. Skórovat se podařilo až těsně před poločasem Marcelu Brozovičovi, který elegantním přehozením Reiny zvýšil na 2:0.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:
Boloňa - FC Turín 0:1
Branka: 90.+2 Belotti z pen.

Carpi - FC Janov 4:1
Branky: 45.+4 Di Gaudio, 45.+5 Lollo, 49. Pasciuti, 86. Sabelli - 34. Pavoletti),

Inter Milán - Neapol 2:0
Branky: 4. Icardi, 44. Brozovič

Bergamo - AS Řím 3:3
Branky: 37. a 50. Borriello, 33. D'Alessandro - 23. Digne, 27. Nainggolan, 85. Totti

Fiorentina - Sassuolo 3:1
Branky: 10. Rodriguez, 57. Iličič, 84. vlastní Consigli - 56. Berardi

Hellas Verona - Frosinone 1:2
Branky: 64. Bianchetti - 15. Russo, 90.+2 Frara

Juventus Turín - Palermo 4:0
Branky: 10. Khedira, 71. Pogba, 74. Cuadrado, 90. Padoin

Udine - Chievo 0:0

Lazio Řím - Empoli 2:0