a dozvíte se vše jako první.
14. května 2017 • 22:52

AS Řím odmítl oslavy Juventusu, Inter padl počtvrté v řadě. Neapol nadělovala

NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili

Fotbalisté Juventusu stále nemají jistý italský titul. Na stadionu AS Řím prohráli 1:3 a na svého soupeře mají dvě kola před koncem náskok čtyř bodů. Neapol deklasovala Turín na jeho hřišti 5:0. Sampdoria Janov s českým reprezentantem Patrikem Schickem v sestavě remizovala 1:1 s Chievem. Celé utkání odehrál také Jakub Jankto z Udine, které prohrálo na půdě Crotone 0:1. Ladislav Krejčí odehrál 74 minut při vítězství Boloně 3:1 nad poslední Pescarou.

Obhájce titulu Juventus se sice ujal v Římě vedení zásluhou Maria Leminy, o čtyři minuty později ale vyrovnal po rohovém kopu Daniele De Rossi. Domácí kapitán vstřelil poprvé v kariéře gól ve třech po sobě jdoucích ligových zápasech.

Hráči AS dokonali obrat v druhé půli. V 56. minutě zakroutil El Shaarawy míč k tyči Buffonovy brány a proslulý italský gólman byl bezmocný. Kapitán Juventusu pak ve svém 450. ligovém utkání inkasoval ještě potřetí, když ho zblízka propálil Nainggolan.

Stav 1:0 vydržel až do 60. minuty, kdy Mertens našel Insigneho a ten skóroval střelou k tyči. Oba hráči si role vyměnili o dvanáct minut později, kdy dal Mertens 25. ligový gól v sezoně. Na 5:0 upravili krátce po sobě ještě Callejón a Zieliňski. Neapol nastřílela na hřištích soupeřů 46 branek a vyrovnala rekord Juventusu ze sezony 1949/50.

Neapol potvrdila, že je nejlepším celkem na hřištích soupeřů a připsala si 12. venkovní výhru. Debakl Turína zahájil v sedmé minutě Callejón, jenž si naběhl za obranu na Allanovu kolmici a z úhlu prostřelil Harta.

Stav 1:0 vydržel až do 60. minuty, kdy Mertens nezištně našel Insigneho a ten skóroval střelou na přední tyč. Oba hráči si role vyměnili o dvanáct minut později, kdy dal Mertens 25. ligový gól v sezoně. Na 5:0 upravili krátce po sobě ještě Callejón a Zieliňski. Neapol nastřílel na hřištích soupeřů 46 branek a vyrovnala rekord Juventusu ze sezony 1949/50.

AC Milán vyrovnal z ofsajdu

Atalanta se dostala do vedení nad AC Milán minutu před přestávkou. Spinazzolův přízemní centr Donnarumma nepřesvědčivě vyrazil a nejrychleji byl u míče Conti, který dal osmý gól v sezoně a trefil se při posledních třech startech.

Druhý poločas přinesl šance na obou stranách. Hosty podržel Donnarumma zejména v 65. minutě proti Kessiého střele. Tři minuty před koncem vyrovnal Deulofeu, gól však platit neměl, neboť španělský útočník stál v době Lapadulovy přihrávky v ofsajdu.

Bergamo v posledních osmi utkáních bodovalo, zatímco milánský klub čeká na výhru už pět zápasů. Nepomohl mu k ní ani návrat kapitána Montoliva, který do duelu Serie A nastoupil poprvé od 2. října.

Inter znovu padl, nestačil na Sassuolo

Ani po odvolání kouče Stefana Pioliho nezastavili fotbalisté Interu Milán sérii nezdarů. V 36. kole italské ligy doma podlehli Sassuolu 1:2 a utrpěli čtvrtou porážku v řadě. Na vítězství čekají už dva měsíce od chvíle, co deklasovali Bergamo 7:1.
P

ioliho nahradil v týdnu na lavičce Interu trenér juniorského výběru Stefano Vecchi, ale premiéra mu nevyšla. Osmnáctinásobný mistr prohrával v úvodu druhého poločasu se čtrnáctým týmem tabulky 0:2 po dvou Iemmellových trefách. Éder vykřesal Interu naději, ale Sassuolo v závěrečných 20 minutách těsný náskok udrželo.

Milánský celek nedokázal vyhrát v lize poosmé za sebou, což se mu stalo naposledy před 35 lety. Delší sérii bez vítězství v Serii A Inter nikdy neměl.