Kadlec odehrál celý zápas, Drobný nastoupil poprvé od února

Autor: rjm, ČTK
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

SOUHRN 3. KOLA | Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v utkání 3. kola německé ligy Stuttgart 2:0. Nezaváhal ani vicemistr z Dortmundu, nad Freiburgem vyhrál 3:1. V základní sestavě poražených nastoupili Krmaš s Daridou. První se zapsal do statistik žlutou kartou, druhý pak deset minut před koncem střádal. Václav Kadlec poprvé od prosince odehrál celé bundesligové utkání za Frankfurt, prohru 0:1 s Augsburgem však neodvrátil.

Reprezentační útočník Kadlec naposledy odehrál celých 90 minut 1. prosince proti Hannoveru. Pak už nastoupil v základní sestavě jen dvakrát, naposledy v únoru. Od té doby maximálně jen střídal a sbíral starty po minutách.

V minulém kole však Kadlec jako střídající hráč zařídil gólem remízu 1:1 a vysloužil si šanci v základní sestavě. Nastoupil na pravé straně ofenzivy a patřil k nejaktivnějším domácím hráčům. Mimo jiné se po faulu na něj měla kopat penalta. Gólu se však dočkali jen hosté zásluhou Bobadilly. V dresu Augsburgu chyběl zraněný Jan Morávek.

Poprvé od února nastoupil v brance Hamburku Jaroslav Drobný, ale ani on nemohl slavit bodový zisk. Hamburk totiž na hřišti Hannoveru pokračoval v nevydařeném vstupu do sezony a prohrál 0:2. Na kontě má po třech kolech jediný bod a zůstává jediným týmem, který ještě neskóroval. V poslední půlhodině k tomu nepomohl ani reprezentační záložník Petr Jiráček.

Favorizovaný Bayern doma nezaváhal

Bayern se do první šance dostal ve 14. minutě, Müllerovu střelu vyrazil brankář Ulreich na roh. Do vedení se tak Bayern dostal až o třináct minut později - k odraženému míči se ve vápně dostal Mario Götze a vstřelil svůj první gól v sezoně.

Úřadující německý mistr byl i nadále pilnější v ofenzivním snažení, obrana Stuttgartu ale vzdorovala. Blízko druhé brance byli domácí v 75. minutě, kdy nejprve Xabi Alonso trefil břevno a Lewandowského dorážka skončila na tyči. Nakonec se z gólu radovali o deset minut později, trefil se Franck Ribéry, jenž se vrátil do sestavy Bayernu po zranění a odehrál první minuty v této sezoně.

Fotbalisté Bayernu vyhráli v bundeslize doma nad Stittgartem 2:0

Dortmund byl od začátku utkání s Freiburgem aktivnějším týmem, dostal se hned do několika vážných šancí. V 34. minutě otevřel skóre po Grosskreutzově pasu Kolumbijec Adrián Ramos, který do Borussie v létě přišel z berlínské Herthy. Na 2:0 zvýšil o sedm minut později japonský útočník Šindži Kagawa, jenž se do Dortmundu vrátil po dvouletém působení v Manchesteru United.

Na začátku druhého dějství ukázal povedený zákrok domácí gólman Weidenfeller, když Schmidovu hlavičku vytáhl nad branku. V 78. minutě na 3:0 přesprintoval půl hřiště Pierre-Emerick Aubameyang a skóroval po pouhých třech minutách na hřišti. V závěru na konečných 3:1 upravil Oliver Sorg.