Kliment vzal body Kadeřábkovi. Prvním gólem obral Hoffenheim

Autor: pan
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Minutu. Zhruba takový čas potřeboval Jan Kliment, než vstřelil jako střídající hráč branku do sítě Hoffenheimu. Byla to zároveň jeho první budnesligová trefa, která pomohla jeho týmu k cennému bodu za remízu 2:2.

Pouhých devatenáct minut odehrál ve dvou dosavadních zápasech exjihlavský útočník. Poprvé se na hřišti objevil na deset minut v zápase prvního kola proti Kolínu, naposledy si zahrál ještě i minutu méně před týdnem opět před vlastními fanoušky proti Mönchengladbachu. V obou zápasech jeho tým prohrál 1:3, dočkal se až napotřetí.

Dvaadvacetiletý útočník za stavu 1:0 pro domácí vystřídal v 63. minutě zápasu Alexandra Maxima a do utkání vlétl ve velkém stylu. Jeho dravý průnik obranou soupeře zastavili domácí obránci až na poslední chvíli odkopem za brankovou čáru.

Tím však jen oddálili Klimentovu velkou chvíli. Rodák ze slovenské Myjavy si perfektně naskočil na přesný centr a k vzdálenější tyči nedal gólmanovi šanci a vyrovnal na 1:1. Rozjetý útočník se dostal do další šance hned o minutu později, jeho střelu doprostřed branky však Baumann bez větších problémů zlikvidoval.

Domácí šli ještě jednou díky brance Vollanda ze 77. minuty do vedení. Vyrovnat mohl opět opět Kliment, když se do šance dostal pět minut před koncem, ale šanci českého útočníka zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího.

Hosté se však přeci jen dočkali, v poslední minutě utkání po brance Timo Wernera vyrovnali na 2:2. Kadeřábkovu Hoffenheimu patří po osmi kolech patnácté místo, Stuttgart je s čtyřmi body poslední.

1. Bayern 34 28 4 2 80:17 88
2. Dortmund 34 24 6 4 82:34 78
3. Leverkusen 34 18 6 10 56:40 60
4. Mgladbach 34 17 4 13 67:50 55
5. Schalke 34 15 7 12 51:49 52
6. Mainz 34 14 8 12 46:42 50
7. Hertha Berlin 34 14 8 12 42:42 50
8. Wolfsburg 34 12 9 13 47:49 45