3. února 2016 • 23:37

Čtyřikrát Suárez, třikrát Messi! Barcelona zničila v poháru Valencii 7:0

TOP 5 gólů 16. kola: Škodův přesný lob i Fabiánův krásný volej TOP 5 gólů 16. kola: Škodův přesný lob i Fabiánův krásný volej
SESTŘIH Premier League: Bournemouth – Liverpool 4:3. Senzační obrat domácích SESTŘIH Premier League: Bournemouth – Liverpool 4:3. Senzační obrat domácích

Fotbalisté Barcelony rozdrtili v úvodním semifinále Španělského poháru Valencii 7:0 a před venkovní odvetou si prakticky zajistili postup do finále. Čtyřmi góly se na výhře podílel Luis Suárez, hattrick zaznamenal Lionel Messi.

digi tv

Barcelona vstoupila do utkání ve velkém stylu a ve dvanácté minutě vedla po dvou Suárezových gólech 2:0. Katalánský celek díky tomu dosáhl mety 100 branek v sezoně a ve střeleckém představení pokračoval i v dalším průběhu.

Následně si 34. hattrick v dresu Barcelony a čtvrtý proti Valencii připsal Messi, mezitím ještě Neymar neproměnil penaltu. Hosté hráli na Nou Campu celý druhý poločas o deseti a Suárez jim ještě v závěru vstřelil další dvě branky.

"Předvedli jsme jeden z nejkomplexnějších výkonů sezony, byla to skvělá týmová práce," pochvaloval si Suárez. Uruguayský kanonýr nastřílel v posledních pěti zápasech devět branek.

Barcelona si připsala deváté vítězství po sobě a ve všech soutěžích neprohrála už 27 utkání. K vyrovnání rekordu chybí katalánskému velkoklubu už jen jeden duel bez porážky.

1.  Real 14 10 4 0 37:12 34
2.  Barcelona 14 8 4 2 34:15 28
3.  Sevilla 14 8 3 3 25:20 27
4.  Atlético 14 7 4 3 28:11 25
5.  Villareal 14 6 5 3 19:10 23
6.  Real Sociedad 13 7 2 4 22:14 23
7.  Bilbao 14 7 2 5 20:17 23
8.  Eibar 14 6 3 5 21:19 21