SESTŘIHY: Real podruhé v řadě ztratil, Barcelona zničila Gijón i bez Messiho

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Barcelony si v 6. kole španělské ligy nic nedělali z absence Lionela Messiho a vyhráli na půdě Sportingu Gijón 5:0. Dva góly dal Neymar, jeden přidali Luis Suárez, Rafinha a Arda Turan. To Real Madrid zklamal. Na půdě Las Palmas sice dvakrát vedl, ale nakonec bral jen bod za remízu 2:2. Třetí je Atlético, které doma zdolal La Coruňu 1:0. Z pásma sestupu vyskočila Valencie, když zvítězila na půdě Leganés 2:1.

Las Palmas - Real Madrid 2:2

Branky: 38. Tanausu, 85. Araújo - 33. Asensio, 67. Benzema

Fotbalisté Realu Madrid podruhé za sebou ztratili body. V šestém kole španělské ligy remizovali 2:2 na hřišti Las Palmas a v čele tabulky už mají jen jednobodový náskok na Barcelonu.

SESTŘIH La Ligy: Las Palmas - Real Madrid 2:2

Sporting Gijón - Barcelona 0:5

Branky: 29. Luis Suárez, 32. Rafinha, 81. a 88. Neymar, 85. Turan

Fotbalisté Barcelony deklasovali v šestém kole španělské ligy Gijón na jeho hřišti 5:0. Katalánský klub zvítězil i bez zraněného Lionela Messiho, po boku Neymara a Luise Suáreze nastoupil Arda Turan. Tato trojice nasázela Gijónu čtyři branky, doplnil je záložník Rafinha.

SESTŘIH La Ligy: Gijón - Barcelona 0:5. Favorit řádil i bez Messiho

Atlético Madrid - Deportivo La Coruňa 1:0

Branka: 70. Griezmann

Vítězství slavili fotbalisté Atlética Madrid, kteří nejtěsnějším rozdílem porazili La Coruňu. Práci jim výrazně usnadnil hostující Fajkal Fadžr, jenž v rozpětí deseti minut v závěru prvního poločasu dostal dvě žluté karty. Proti oslabenému soupeři se prosadil v 70. minutě Antoine Griezmann pátým gólem v ročníku.

Atlético Madrid - La Coruňa: Favorit se dočkal. Gameiro dal před prázdnou Griezmannovi a bylo to 1:0

Eibar - Real Sociedad 2:0

Branky: 57. vlastní Illarramendi, 66. Bebé

Eibar - Real Sociedad: Vlastní gól! Hostující Illarramendi nešťastně tečoval a domácí vedli 1:0

Eibar - Real Sociedad: Parádní rána. Domácí Bébé zvýšil na 2:0

Athletic Bilbao - Sevilla 3:1

Branky: 26. San José, 66. Balenziaga, 90. Aduriz z pen. - 55. Nasri

Athletic Bilbao - Valencia: Gólman Sirigu neudržel nervy, fauloval a šel ven. Aduriz proměnil penaltu

Athletic Bilbao - Sevilla: One man show. Domácí Balenziaga si vybojoval míč a dal gól

Betis - Málaga 1:0

Branka: 25. Joaquín

Betis - Málaga: Parádní centr Musondy zužizkobal Joaquín

Leganés - Valencie 1:2

Branky: 21. Szymanowski - 34. Nani, 52. Suárez

Fotbalisté Valencie porazili v 6. kole španělské ligy Leganés na jeho hřišti 2:1. Skóre otevřel domácí Alexander Szymanowski, na jeho branku ale odpověděli Nani a Mario Suárez. Jediný střelec nováčka ligy následně neproměnil penaltu, dočasný valencijský kouč Salvador "Voro" González tak dovedl tým k vítězství i ve druhém zápase po odvolání Paka Ayesterána.

Leganés - Valencia: Nani ve formě! Tentokrát centroval a míč do sítě dostal Mario Suárez

Leganés - Valencia: Brankář Alves zavili penaltu, pak ale domácího Szymanowskiho vychytal

Villarreal - Osasuna 3:1

Branky: 5. Pato, 24. Bruno z pen., 39. Sansone - 45.+1 Torres z pen.

Villarreal - Osasuna: To je přehled. Domácí Sansone krásně obloučkem zvýšil na 3:0

Villarreal - Osasuna: Hostující brankář fauloval, penaltu s klidem proměnil Bruno Soriano

Espanyol - Celta Vigo 0:2

Branky: 90+1. Rossi, 90+3. Sisto

Espanyol - Celta Vigo: Parádní akce! Hostující Rossi gólmana chytře přehodil

Espanyol - Celta Vigo: Nedáš, dostaneš. Hostující Sisto vzal brejk na sebe a zvýšil na 2:0

Alavés - Granada 3:1

Branky: 52. Méndez, 66. Camarasa, 90.+3 Deyverson - 78. Kravec.

Alavés - Granada: Dva na gólmana! Domácí Méndez nepřihrával a s přehledem proměnil

Top góly 6. kola La Ligy: Rossi napodobil Poborského lob