Porážka Realu: Zazova paráda, deset minut hrůzy, drsňáci i Baleův zmar

Autor: pav
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Valencia se pod novým trenérem Vorem pozvolna zvedá ze dna tabulky, teď se navíc přidala do exkluzivního klubu. Díky výhře 2:1 se stala teprve druhým týmem v sezoně, který dokázal jinak suverénnímu Realu Madrid uštědřit ligovou porážku. Ačkoli Real povětšinou diktoval tempo zápasu, srazila jej na zem úvodní desetiminutovka hrůzy.

Středeční dohrávka 16. kola španělské La Ligy přinesla velké překvapení, Real Madrid teprve podruhé v sezoně v lize padl. Po Seville na něj vyzrála Valencia, a to díky neuvěřitelné efektivitě v úvodu zápasu.

Jednoduchou formuli pro zdolání giganta zvolili domácí fotbalisté. Přečkat tlak a pak udeřit z brejku. Přesně to se jim povedlo už ve 4. minutě, kdy se parádně z otočky trefil Simone Zaza. Italský forvard zapůjčený z Juventusu si připsal druhou branku v dresu "netopýrů".

Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza

Podobný scénář si Valencia přichystala jen pět minut nato. Po tlaku hostí přišel rychlý protiútok, který přesně zakončil Fabian Orellana. Ten je na Estadio de Mestalla taktéž na hostování, a to z Celty Vigo.

Valencia - Real Madrid: Nani našel Orellanu a Valencia vede už 2:0

Opařený Real se k pořádné šanci dostal až kolem dvacáté minuty za dvougólového manka. Karim Benzema , který se několikrát nedokázal prodrat před bránku, to zkusil skvělou střelou z dálky. Na gólmana Alvese ale nevyzrál ani on, ani Cristiano Ronaldo , který později zkoušel efektní patičku.

Valencia - Real Madrid: Benzema to zkusil z dálky, výborně ho vychytal Alves

Valencia - Real Madrid: Carvajal se skvěle uvolnil, Ronaldo zkoušel patičku, ale Alvese nenachytal

Byl to ale právě Ronaldo, kdo dal Bílému baletu naději na bodový zisk. Krátce před koncem první půle si došel pro skvělý centr Marcela a hlavou snížil na jednobrankový rozdíl.

Valencia - Real Madrid: Real přece jen udeřil! Po centru Marcela se hlavou trefil Ronaldo

Druhý poločas ve znamení tvrdé hry

Po přestávce už se hrálo hlavně podle madridských not, hosté ale svoje šance nedokázali využít. Jak oni, tak domáci si mohou stěžovat hlavně na výkon hlavního sudího, jehož píšťalka zůstala tichá hned v několika přiostřených situacích.

Valencia - Real Madrid: Mangala srazil Ronalda ve vápně, penalta se ale nepískala

Valencia - Real Madrid: Drsná minuta! K zemi šel Ronaldo i Zaza, Mangala pak sestřelil Benzemu

Valencia - Real Madrid: Munir zazdil brejk, Ramos ho pak přišlápl

Merengues stupňovali svůj tlak v závěrečné dvacetiminutovce, obranný val Valencie ale prorazit nedokázali. Nejblíže tomu byl střídající Gareth Bale v samém závěru zápasu. Jeho hlavička sice směřovala do brány, ale zblokoval ji na správném místě stojící kapitán domácích Perez.

Valencia - Real Madrid: Dobře postavený kapitán domácích Perez zastavil hlavičku Balea

Real Madrid si i po teprve druhé ligové prohře v sezoně udržel místo v čele tabulky La Ligy. Na své nejbližší pronásledovatele, Barcelonu a Sevillu, má náskok jednoho, respektive tří bodů, a také ještě jeden zápas k dobru.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.