Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. května 2017 • 23:00

SESTŘIHY: Barcelona pálila, Messi dal 50. gól v sezoně. Řádil také Real

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Vršovické derby bez vítěze
SESTŘIH: Hoffenheim - Werder Brémy 1:0. Pavlenkovu premiéru zkazila teč SESTŘIH: Hoffenheim - Werder Brémy 1:0. Pavlenkovu premiéru zkazila teč

Fotbalisté Barcelony si ve španělské lize poradili s Villarealem hladce 4:1 i díky dvěma gólům Lionela Messiho. Dařilo se i Realu Madrid, který bez největších opor v sestavě zvítězil v Granadě bez problémů 4:0. Atlético se dokázalo otřepat z úterní porážky 0:3 v semifinále Ligy mistrů na půdě městského rivala Realu a připsalo si těsnou výhru 1:0 nad Eibarem. Jediný gól zápasu vstřelil v 69. minutě Saúl. V pohodě naopak byla Valencia, která zničila Osasunu 4:1.

Hosté: 32. Bakambu

Domácí: ter Stegen – Roberto (78. Mascherano), Piqué, Umtiti, Digne (75. Alba) – Rakitić (84. A. Gomes), Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.

Hosté: Andrés Fernández – M. Gaspar, Musacchio (C), Álvaro González, J. Costa – J. dos Santos, Hernández Cascante, Trigueros, R. Soriano (72. Castillejo) – Bakambu (85. Adrián López), Soldado (72. N. Sansone).

90 463 diváků

Barcelona se ujala vedení v 21. minutě, když Neymar dorazil sraženou Messiho střelu. "Žlutá ponorka" dokázala o deset minut později srovnat - Bakambu si naběhl za obranu a po dlouhém sprintu chladnokrevně zakončil.

Sám Messi se dočkal těsně před pauzou, jeho střelu zpoza vápna tečovali hostující bránící hráči mimo dosah brankáře Fernándeze. Pro argentinského střelce to byl 50. gól sezony ve všech soutěžích, což se mu povedlo jako prvnímu hráči ze všech pěti nejprestižnějších evropských lig.

Ve druhém poločase pojistili vítězství Barcelony Suárez a znovu Messi, katalánský velkoklub si tak připsal páté ligové vítězství v řadě. Villareal prohrál po třech vítězstvích a je pátý.

Hosté: 3. James Rodríguez, 11. James Rodríguez, 30. Morata, 35. Morata

Domácí: Ochoa – Foulquier (C), Hongla, Ingason, G. Silva – Angban, Krhin (46. Lombán) – Cuenca, Pereira, Malle (17. Agbo) – Ramos.

Hosté: Casilla – Danilo, Nacho Fernández, Ramos (C), Coentrão – Casemiro (68. Isco), Kovačić – L. Vázquez (77. Díaz), James Rodríguez, Asensio (59. Benzema) – Morata.

Domácí: da Silva, Agbo, Lombán, Boga, Atzili, Vezo, Entrena

Hosté: Kroos, Benzema, Marcelo, Díaz, Modrić, Isco, Yáñez

Domácí: Ingason

Iglesias – Costoya, Ramos

Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)

Už jistě sestupující Granada nekladla Realu příliš velký odpor, favorit vedl už po poločase 4:0. Kanonádu načal po třech minutách hry James Rodríguez, jenž si o pár minut později připsal hlavou i druhou branku.

Po půl hodině zápasu se prosadil nekompromisní ránou o břevno Morata a důrazné zakončení předvedl i o pět minut později po individuální akci.

„Bílý balet“ zareagoval na vítězství Barcelony šestou venkovní výhrou v řadě a opět se s ní bodově vyrovnal na čele tabulky. Královský klub má však stále zápas k dobru.

SESTŘIH La Ligy: Granada - Real Madrid 0:4. Hosté bez hvězd, řádili James s Moratou

Hosté:

Domácí: Oblak – Partey, Godín, Lucas Hernández, Luís – Koke, Gabi (C), Saúl, Gaitán (46. F. Torres) – Ferreira-Carrasco (80. Tiago), Griezmann (86. Á. Correa).

Hosté: Y. Rodríguez – Arbilla, Ramis (59. Gálvez), Lejeune, Juncà – León, Escalante, Dani García (C), Inuj (76. Peña) – Enrich, Kike García (85. Adrián González).

46748 diváků

Atlético Madrid - SD Eibar: GÓL! Saúl Niguez uklidil míč levačkou z hranice vápna k tyči - 1:0

Atlético Madrid - SD Eibar: Godín se dostal do konfliktu s Garcíou a po druhé žluté musel do sprch

Hosté:

Domácí: Cuéllar – Canella, Meré, Babin, Douglas – Burgui (84. Isma López), Vesga, S. Álvarez, Moisés Gómez (78. X. Torres) – C. Castro (46. Carmona), Čop.

Hosté: Varas – Simón, Lemos, Bigas, D. Castellano (29. H. Lopes) – Mesa, Viera (82. Hernán), Mateo (64. Halilović) – Montoro, Expósito, Momo.

Domácí: Mariño, Amorebieta, Rodríguez, Traoré, López, Carmona, Torres

Hosté: Lizoain, García, Hernán, Castellano, Halilović, Lopes, Ramírez

Domácí: S. Álvarez, Douglas, Čop, Canella

Hosté: Mesa, Hernán

Gijón - Las Palmas: Obří chyba obrany, Carmona se dostal k míči a posílá domácí do vedení 1:0

Hosté: 61. Vela

Domácí: S. Rico – Lenglet, Nasri (81. Iborra), Ben Yedder, N'Zonzi – Sarabia, Escudero, Vitolo (81. Iborra), F. Vázquez (68. Ganso) – Rami, Mercado.

Hosté: Rulli – Illarramendi, I. Martínez, Juanmi (89. Granero), Prieto – Vela (81. Zubeldia), Zurutuza, Berchiche, Odriozola Arzallus (61. Canales) – Navas, Bautista.

Domácí: Soria, Kranevitter, Krohn-Dehli, Iborra, Jovetić, Ganso, Pareja

Hosté: Toño, González, Granero, Canales, Zubeldia

Domácí: Lenglet, F. Vázquez, Mercado, Sarabia

Hosté: Illarramendi, Canales, I. Martínez, Zurutuza, Zurutuza

Sevilla - Real Sociedad: Smůla domácích! Nešťastného odrazu využil Vela a vyrovnal

Sevilla - Real Sociedad: Krásný gól! Sarabia poslal domácí do vedení pohotovou střelou

Hosté:

Domácí: Pacheco – Femenía, Ely, Feddal, Hernández – M. Llorente, García (C) – Méndez (85. Alexis), Camarasa (67. Sobrino), I. Gómez (75. Toquero) – Deyverson.

Hosté: Arrizabalaga – de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga (66. Lekue) – Etxebarria (79. M. Rico), San José – I. Williams (85. Sabin), Raúl García, Muniain (C) – Aduriz.

Hosté: 90+2. Olavide

Domácí: Doménech – Montoya, Garay, Mangala, Gayá (79. S. Mina) – Parejo (69. Rodrigo), E. Pérez – Cancelo, Soler (79. Medrán), Nani – Zaza.

Hosté: Sirigu – Buñuel (73. Flaño), D. García, Vujadinović, Fuentes – Berenguer, Čaušić, Fausto (33. De las Cuevas) – R. Torres, O. Riera, León (79. Olavide).

Hosté: 15. Baptistão, 31. G. Moreno

Domácí: Lux – Juanfran, Bergantiños, A. Arribas, F. Navarro – Guilherme, Expósito (46. Gil), C. Borges – Colak (85. Fajr) – Andone, John (72. Moreno).

Hosté: Diego López – Navarro (66. Roca), David López, D. Reyes, V. Álvarez – Jurado, V. Sánchez, Fuego (70. Diop), Piatti (89. R. Duarte) – Baptistão, G. Moreno.

Domácí: Monsalve, Moreno, Laure, Tytoń, Gil, Fajr, Gama

Hosté: Roberto, Duarte, Caicedo, Diop, Pérez, Roca, Vázquez

Domácí: Gil

Hosté: Piatti, V. Sánchez

Mateu – Cebrián, Díaz

Estadio Municipal de Riazor, La Coruña

La Coruňa - Espanyol: Domácí Ola John dokázal procpat míč před branku, kde se prosadil důrazný Andone a snížil na 1:2

Hosté:

Domácí: Kameni – Miguel Torres, L. Hernández, D. Llorente, Ricca – Recio, Camacho – Ontiveros (85. Keko), Fornals (89. G. Castro), Jony (75. J. P. Carlos) – Sandro Ramírez.

Hosté: S. Álvarez – Lemos, Cabral (59. Roncaglia), Sergi Gómez, Planas – Cheikh Diop, Díaz – Señé (71. Hjulsager), Jozabed (82. Guidetti), Bongonda – Beauvue.

Málaga - Celta Vigo: Hřebíček do rakve. Domácí Ramírez zvýšil na 3:0

Málaga - Celta Vigo: Penalta pro domácí! Recio poslal brankáře na druhou stranu a dal na 2:0

Hosté:

Domácí: Herrerín – Tito, Insua, Siovas, Rico – R. Pérez, Timor – El Zhar, Gabriel (69. Bueno), Szymanowski (C) – Guerrero (75. Luciano).

Hosté: Adán (C) – R. Navarro, Mandi, Pezzella, Tosca, Á. Martínez (61. Cejudo) – Pardo, Brašanac, Martin (61. Joaquín) – Alegría, Rubén Castro.

Domácí: Champagne, Bustinza, Machís, Bueno, Morán, García, Luciano

Hosté: Giménez, González, Petros, Durmisi, Donk, Cejudo, Joaquín

Domácí: Tito, Siovas, Luciano

Daniel Trujillo Suárez – José Escuela Melo, Francisco Martín García

Estadio Municipal de Butarque, Leganés

Leganés - Real Betis: ALEXANDER SZYMANOWSKI proběhl kolem obránců a obloučkem zakončil

Leganés - Real Betis: Na půlce vystihl rozehru hostů GABRIEL a parádní střelou přehodil gólmana

Leganés - Real Betis: Prudký centr se dostal k NABILU EL ZHAROVI, ten ranou po zemi mířil přesně.

Leganés - Real Betis: Penalta pro Leganés! ALEXANDER SZYMANOWSKI si počkal na gólmanův pohyb a poté poslal míč na opačnou stranu

1.  Real 38 29 6 3 106:41 93
2.  Barcelona 38 28 6 4 116:37 90
3.  Atlético 38 23 9 6 70:27 78
4.  Sevilla 38 21 9 8 69:49 72
5.  Villareal 38 19 10 9 56:33 67
6.  Real Sociedad 38 19 7 12 59:53 64
7.  Bilbao 38 19 6 13 53:43 63
8.  Espanyol 38 15 11 12 49:50 56