Polská policie zatkla 21 výtržníků z finále poháru

Polská policie zatkla už 21 fotbalových výtržníků, kteří před týdnem zdemolovali stadion v Bydhošti po finále domácího poháru.
Polská policie zatkla už 21 fotbalových výtržníků, kteří před týdnem zdemolovali stadion v Bydhošti po finále domácího poháru.Zdroj: /Youtube/
ČTK
Zahraničí
Začít diskusi (0)

Polská policie zatkla už 21 fotbalových výtržníků, kteří před týdnem zdemolovali stadion v Bydhošti po finále domácího poháru. Jedenáct z nich fandí Lechu Poznaň, zbývajících deset Legii Varšava. Policie po incidentu identifikovala celkem 70 lidí a předpokládá, že počet zadržených ještě stoupne.

"V této chvíli jich máme jednadvacet a věříme, že přibudou další," oznámil dnes policejní mluvčí Mariusz Sokolowski.

Tvrdé jádro po skončení finále, které Legia s Michalem Hubníkem vyhrála po penaltovém rozstřelu, vtrhlo na trávník a začalo ničit bydhošťský stadion. Chuligáni napáchali škody nejméně za čtvrt milionu korun.

Oba kluby kvůli nim odehrály svůj poslední ligový zápas bez diváků a přispěly ke špatné pověsti polského fotbalu, který se s výtržnictvím na stadionech dlouhodobě potýká. Příští rok přitom bude spolupořádat mistrovství Evropy.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Načíst další články

Články z jiných titulů