Hokejisté Olomouce porazili M. Boleslav a ztrácejí dva body

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Šlágr 34. kola první ligy vyhráli hokejisté Olomouce. Druhý tým tabulky porazil na domácím ledě 2:1 lídra z Mladé Boleslavi a stáhl jeho náskok v čele na dva body.

Domácí šli do vedení v 5. minutě v přesilovce. Před brankou se prosadil po ráně Houdka a dorážce Hrni Kucharczyk. Pak se dlouho hrál vyrovnaný hokej bez šancí. Ve třetí třetině byli hosté často vylučovaní a domácí opět udeřili v početní výhodě. Prosadil se Řípa. Hosté zdramatizovali duel v závěru. V přesilovce snížil ranou od modré Pojkar, ale ani v power play už Boleslav vyrovnat nedokázala.

V tradičním derby Vysočiny porazila Jihlava 3:2 hosty z Havlíčkova Brodu. Dukla šla do vedení ve 23. minutě díky Zemanovi, jenž dostal přihrávku mezi kruhy od Malce a překonal Suchana.

Hosté vyrovnali necelých pět minut před koncem prostřední části hry. Rebelové zamkli Duklu v přesilovce v jejím obranném pásmu a po Havlově teči lovil puk ze sítě také Rittich.

Sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny vypálil v přesilovce Jaroš, puk těsně před Suchanem tečoval Velecký a Dukla podruhé vedla. Vyrovnat se Rebelům znovu povedlo v početní výhodě, nahozením na branku se prosadil Soldán. Jenže 25 sekund před sirénou rozhodl o výhře Jihlavy druhým gólem v zápase a znovu v přesilovce Velecký.

Hokejisté Šumperka stejně jako loni před Vánoci vyhráli 3:2 v Hradci Králové. Minulý rok po samostatných nájezdech, tentokrát v prodloužení, ovšem také díky proměněné penaltě.

Po dvou brankách na každé straně v prvním dějství se na další úspěch čekalo až do nastavení, které po 59 sekundách ukončil proměněným trestným střílením Brunec, jehož předtím v brejku fauloval Vágner.

Benátky nad Jizerou - Litoměřice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Špaček, 32. Kolmann - 9. Malý. Rozhodčí: Pražák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 329.

Hradec Králové - Šumperk 2:3 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Mikeska, 11. Valášek - 5. Tesařík, 16. Červenka, 61. Brunec z tr. střílení. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:10, navíc Vágner - Sedlák oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 1046.

Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 53. a 59. Velecký, 23. Zeman - 36. Havel, 59. Soldán. Rozhodčí: Čech, Jeřábek - Klein, Lukš. Vyloučení: 4:5, navíc Havel (H. Brod) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 2793.

Třebíč - Beroun 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 3. a 56. Dočekal, 60. Rangl. Rozhodčí: Přikryl - Wesley, Klouda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1770.

Kadaň - Most 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky: 23. Seman, 28. Jíra, 39. Charousek, 58. Ondřej, 59. Prošek - 42. Čurilla z tr. střílení. Rozhodčí: Pavlovič - Bosák, Šmika. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 350.

Olomouc - Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Kucharczyk, 42. Řípa - 58. Pojkar. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:12, navíc Koudelka 10 min., Bohunický a Pitule (všichni M. Boleslav) oba do konce zápasu. Využití: 2:1. Diváci: 2168.

Předehráno v pátek: Ústí nad Labem - Písek 10:0 (3:0, 5:0, 2:0).