Škoula hrál místo KHL první ligu, Litoměřicím pomohl k výhře

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

První hokejová liga prožila ve čtvrtek jeden velký návrat, i když nedobrovolný - ve Lvu nechtěný obránce Martin Škoula si zahrál za Litoměřice a pomohl jim k výhře nad Kadaní 2:1. O velké překvapení se v 35. kole první hokejové ligy postaral předposlední Písek, který porazil druhou Olomouc 2:0.

Hanáci, kteří v předchozích dvou vzájemných zápasech zvítězili shodně 4:2, dnes poprvé v sezoně nedokázali skórovat. Výrazný podíl na tom měl gólman Dominik Halmoši, jenž udržel premiérové čisté konto v tomto ročníku.

Zaváhání Olomouce po sérii čtyř vítězství využila vedoucí Mladá Boleslav, která zvýšila po výhře nad Hradcem Králové 5:1 svůj náskok na pět bodů. Favorizovaní domácí sice inkasovali už ve třetí minutě, ale brzy vyrovnal Demel a ve druhé třetině si Mladá Boleslav třemi góly vypracovala rozhodující náskok. Dvě branky dal bývalý hradecký útočník Koudelka, jednou se trefil Výborný.

Perfektní obrat se povedlo hokejistům Šumperku v duelu s Benátkami nad Jizerou, které vedly dlouhou 2:0. V 57. minutě jedenáctý tým soutěže snížil a 18 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal Červenka. V nájezdech pak domácím zajistil vítězství 3:2 nad sedmým celkem tabulky Hulva.

Litoměřicím pomohl k vítězství 2:1 nad Kadaní obránce Martin Škoula, který posílil tým ze Lva Praha. Vítěz Stanleyova poháru a litoměřický odchovanec se podílel na úvodní brance zápasu, když našel před brankou Rudovského, jehož střelu ještě brankář zlikvidoval, ale na dorážku Martina Nováka už neměl. Na Novákův gól odpověděl Charousek, výhru domácím zajistil Simon v 28. minutě.

Martinu Škoulovi se v Litoměřicích dostalo do fanoušků vřelého přijetí

Hokejisté Třebíče po sérii tří přesvědčivých výher podlehli v derby na ledě Havlíčkova Brodu 4:3 v prodloužení. O porážce čtvrtého týmu tabulky rozhodl v úvodu 65. minuty svým druhým zásahem v utkání Kostourek.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 25. a 36. Koudelka, 10. Demel, 26. Výborný, 47. Nouza - 3. Valášek. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. Diváci: 2450.

Litoměřice - Kadaň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. Novák, 28. Simon - 25. Charousek. Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1570.

Písek - Olomouc 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Vaniš, 18. Šperger. Rozhodčí: Pražák - Zíka, Flegl. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 355.

Havlíčkův Brod - Třebíč 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. a 65. Kostourek, 28. Jelínek, 51. Polodna - 36. Rangl, 37. Sláma, 57. Kaut. Rozhodčí: Úlehla, Minář - Čížek, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 1787.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 57. Hlinka. 60. Červenka, rozhodující sam. nájezd Hulva - 3. Maďar, 26. Klimt. Rozhodčí: Jeřábek, Schmejkal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 1300.

Most - Jihlava 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 16. a 23. Kuběna, 31. Nedrda, 48. Frolík - 8., 32. a 43. Velecký. Rozhodčí: Horák - Šperl, Jílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 323.