Slavia v power play vstala z mrtvých, ale v Jihlavě padla v nájezdech

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Birmančevič: Nejlepší hráč ligy. Ukazuje cestu pro velké transfery do Česka

Hokejisté Dukly Jihlava vyhráli v předehrávce 34. kola první ligy doma nad pražskou Slavií 6:5 po samostatných nájezdech a posunuli se do čela tabulky o bod před dosud vedoucí Kladno. Tým z Vysočiny sice ztratil v závěrečné třetině vedení 5:2, ale v rozstřelu mu zařídil výhru Tomáš Čachotský.

Do zápasu vstoupili lépe Pražané a v deváté minutě je dostal ve vlastním oslabení do vedení Kašpařík. Domácí vyrovnali v úvodním dějství v přesilovce pěti proti třem díky Divišovi, ve 35. minutě otočil stav v klasické početní výhodě obránce Kaláb a za 75 sekund zvýšil Důras.

Za dalších 37 vteřin se sice prosadil opět v oslabení hostující Mikulík, ale pokračující početní výhodu zužitkoval opět Kaláb a ve 45. minutě upravil už na 5:2 pro změnu v oslabení Důras. Slavia se nevzdala, stíhací jízdu načal šest minut před koncem Bahenský a v power play se postarali o vyrovnání Bahenský a Vas.

Zápas rozuzlila až čtvrtá série rozstřelu, v které rozhodl Čachotský. Jihlavský odchovanec, který zamířil v létě do extraligového Zlína, nastoupil na střídavý start za Duklu poprvé v sezoně.

Předehrávka 34. kola první hokejové ligy:
Jihlava - Slavia Praha 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 35. a 38. Kaláb, 37. a 45. Důras, 15. Diviš, rozhodující sam. nájezd Čachotský - 9. Kašpařík, 37. Mikulík, 54. Bahenský, 59. Vas, 60. M. Čermák. Rozhodčí: Petružálek - Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 2468.