Souboj prvních dvou mužstev pro Jihlavu. V prodloužení rozhodl Jergl

0
Pohodář Ulihrach vzpomíná: cucák Nadal, pařmen Ivaniševič, blázni rodiče
Krejčí exkluzivně o Pastovi a kritice kouče: Tyhle věci nemám rád

Hokejisté vedoucích Českých Budějovic prohráli v dohrávce 2. kola první ligy doma 2:3 v prodloužení s druhou Jihlavou, která se jim tak přiblížila na rozdíl pěti bodů. Dukla sahala na jihu Čech po třech bodech, ale Motor mezi 58. a 59. minutou dokázal během 43 vteřin vyrovnat z 0:2 na 2:2.

Před 6421 diváky v zaplněné Budvar Aréně se hosté ujali vedení v 15. minutě, kdy po Babkově faulu proměnil trestné střílení Danišovský. V polovině utkání zvýšil jihlavské vedení v oslabení tří proti pěti Čachotský.

V závěru třetí třetiny nejdříve snížil obránce Žovinec a při power play vyrovnal Škoda. Obrat se ale nekonal a v 63. minutě rozuzlil utkání Aleš Jergl. Pro České Budějovice to byla v 17. domácím zápase teprve druhá porážka v sezoně.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava
2:3 v prodloužení
Branky: 58. Žovinec, 59. Škoda - 15. Danišovský (TS), 30. Čachotský, 63. Jergl. Rozhodčí: Bejček, Battěk - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 8:12, navíc L. Květoň, M. Čermák (oba Č. Budějovice) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6421.

1. Č. Budějovice 52 34 2 5 11 171:101 111
2. Jihlava 52 26 14 1 11 155:101 107
3. Kladno 52 27 8 4 13 156:112 101
4. Slavia 52 21 11 3 17 128:134 88
5. Třebíč 52 19 6 12 15 135:144 81
6. Ústí n. Labem 52 17 9 8 18 147:162 77
7. Prostějov 52 19 6 8 19 162:155 77
8. Benátky n. Jizerou 52 18 5 9 20 124:138 73