Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. února 2017 • 21:00

Play-off první ligy: Přerov i Frýdek-Místek dělí jedna výhra od čtvrtfinále

HC Zubr Přerov dělí jediná výhra od postupu do čtvrtfinále play-off hokejové první ligy
SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v sezoně SESTŘIH: Brémy - Hannover 4:0. Pavlenka vychytal domácím první výhru v sezoně
Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo Zlín - Mladá Boleslav: Procházka jako tank! Narazil do plexiskla, které se rozsypalo

Hokejisty Frýdku-Místku a Přerova dělí jediná výhra od postupu do čtvrtfinále play off první ligy. Frýdek-Místek ve třetím duelu předkola doma rozdrtil Benátky nad Jizerou 7:1 a Přerov na vlastním ledě zdolal Prostějov 2:1. Postup mohou oba celky dovršit v úterý, kdy se představí opět na vlastním ledě. Případné páté duely v Benátkách nad Jizerou a Prostějově by se hrály ve čtvrtek.

Nováček druhé nejvyšší soutěže Frýdek-Místek se dostal do vedení ve třetí minutě díky Ruferovi. Pak v přesilovkách v 15. a 36. minutě zvýšil dvěma trefami Cienciala a v další početní výhodě na konci druhé části načal svůj střelecký večer Marek Růžička, který v závěrečním dějství dosáhl na hattrick. Za domácí se trefil i Miloš Roman a brankáři Danečkovi pokazil čisté konto Adam Dlouhý.

Přerov se před 3000 diváků ve vyprodané domácí hale dočkal vedení 46 vteřin před koncem první třetiny, kdy se trefil Malina. V závěru druhého dějství zvýšil Sikora a za hosty ve 49. minutě v přesilovce pouze zkorigoval výsledek Žálčík.

1.  K. Vary 23 13 4 2 4 83:40 49
2.  Kladno 24 12 3 3 6 71:57 45
3.  Č. Budějovice 23 12 3 1 7 69:43 43
4.  Slavia 23 12 0 2 9 58:50 38
5.  Prostějov 23 9 4 2 8 73:57 37
6.  Přerov 23 10 3 1 9 57:52 37
7.  Frýdek-M. 23 9 3 4 7 60:59 37
8.  Havířov 24 10 2 3 9 61:62 37