20. února 2017 • 21:00

Play-off první ligy: Přerov i Frýdek-Místek dělí jedna výhra od čtvrtfinále

HC Zubr Přerov dělí jediná výhra od postupu do čtvrtfinále play-off hokejové první ligy
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

Hokejisty Frýdku-Místku a Přerova dělí jediná výhra od postupu do čtvrtfinále play off první ligy. Frýdek-Místek ve třetím duelu předkola doma rozdrtil Benátky nad Jizerou 7:1 a Přerov na vlastním ledě zdolal Prostějov 2:1. Postup mohou oba celky dovršit v úterý, kdy se představí opět na vlastním ledě. Případné páté duely v Benátkách nad Jizerou a Prostějově by se hrály ve čtvrtek.

Nováček druhé nejvyšší soutěže Frýdek-Místek se dostal do vedení ve třetí minutě díky Ruferovi. Pak v přesilovkách v 15. a 36. minutě zvýšil dvěma trefami Cienciala a v další početní výhodě na konci druhé části načal svůj střelecký večer Marek Růžička, který v závěrečním dějství dosáhl na hattrick. Za domácí se trefil i Miloš Roman a brankáři Danečkovi pokazil čisté konto Adam Dlouhý.

Přerov se před 3000 diváků ve vyprodané domácí hale dočkal vedení 46 vteřin před koncem první třetiny, kdy se trefil Malina. V závěru druhého dějství zvýšil Sikora a za hosty ve 49. minutě v přesilovce pouze zkorigoval výsledek Žálčík.