České Budějovice i Karlovy Vary vítězně, Kladno padlo v Třebíči

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Českých Budějovic zdolali Benátky nad Jizerou 5:0 a v čele prvoligové tabulky mají tříbodový náskok před Karlovými Vary. Energie porazila Ústí nad Labem 3:1 a na druhém místě vystřídala Kladno, které v Třebíči neudrželo dvoubrankový náskok a prohrálo 3:4 v prodloužení.

České Budějovice šly po čtyřech minutách do vedení 2:0 zásluhou útočníků Víta Jonáka a Luboše Roba, jenž u první trefy asistoval. V 22. minutě se prosadil Petr Vampola, který v deseti zápasech nasbíral 15 bodů (5+10). Konečnou podobu skóre dali v 56. minutě v rozmezí 21 vteřin Jiří Kučný a Martin Heřman, na jehož brance se přihrávkou znovu podílel dvaadvacetiletý Rob. Gólman Jihočechů David Gába udržel podruhé za sebou čisté konto.

Motor uspěl ve čtvrtém zápase po sobě a celkově bodoval v deseti duelech v řadě. Benátky nezvítězily devětkrát za sebou a z posledních 16 soubojů zvládly vyhrát pouze na ledě Kadaně 4:2.

Karlovým Varům pomohly k první venkovní výhře po čtyřech zápasech dvě využité přesilové hry. Po dvou bodech zaznamenali obránce Daniel Krejčí (0+2) a útočník Tomáš Rachůnek (1+1).

V Třebíči otevřel skóre zápasu po 110 sekundách hry domácí útočník Jan Wasserbauer v početní výhodě. Kladno v první třetině stav třemi brankami otočilo, o dvě trefy se postaral David Tůma. Horácká Slavia se nevzdala a ve třetí třetině během 63 vteřin vyrovnala. Obrat dokonal v prodloužení druhou brankou večera dvacetiletý forvard Petr Kratochvíl.

Poslední Kadaň doma zdolala Slavii 3:2 v prodloužení. O první výhře Trhačů po pěti utkáních rozhodl po 32 sekundách nastaveného času obránce Jakub Trefný z trestného střílení. Pražané prohráli potřetí za sebou.

Stejný výsledek jako v Kadani se zrodil i v Prostějově, kde domácí porazili Havířov, přestože prohrávali 0:2. Po bezbrankové první dvacetiminutovce odskočili hosté v prostřední části do dvoubrankového vedení. Jestřábi dokázali na počátku třetí třetiny srovnat dvěma trefami Tomáše Nouzy v rozmezí 146 vteřin. O výhře Prostějova rozhodl v čase 62:50 útočník Lukáš Luňák.

V 51. minutě zápas narušili havířovští fanoušci, kteří použili pyrotechniku, jež dopadla na ledovou plochu. V kotli hostů museli zasáhnout těžkooděnci, kteří havířovské příznivce odvedli ze stadionu.

Přerov uspěl 4:3 ve Vsetíně, kde po dvou třetinách vedl 4:1. Valachům se na počátku závěrečné dvacetiminutovky během 17 vteřin povedlo snížit na rozdíl jediné branky. V 58. minutě překonali vsetínští hráči brankáře Lukáše Klimeše počtvrté, rozhodčí však kvůli zásahu vysokou holí gól neuznal. Přerov vyhrál pošesté za sebou.

30. kolo první hokejové WSM ligy:

Benátky nad Jizerou - Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Jonák, 4. Rob, 22. Vampola, 56. Kučný, 56. Heřman. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 635.

Kadaň - Slavia Praha 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 39. Blaha, 52. Hlava, 61. Trefný z tr. střílení - 35. Nedvídek, 53. L. Krejčík. Rozhodčí: Škrobák, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 412.

Ústí nad Labem - Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 24. Vachovec - 13. T. Rachůnek, 35. Sičák, 38. Stloukal. Rozhodčí: Doležal, Vokřál - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 12:11, navíc Melka - Skuhravý oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1167.

Prostějov - Havířov 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 41. a 43. Nouza, 63. L. Luňák - 26. Hudeček, 39. Pořízek. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:4, navíc Havel (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1842.

Třebíč - Kladno 4:3 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 48. a 62. Kratochvíl, 2. J. Wasserbauer, 46. Mlynář - 6. a 17. D. Tůma, 16. M. Hořava. Rozhodčí: Čech, Vrba - Reich, Komínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 1624.

Vsetín - Přerov 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Branky: 22. P. Beránek, 42. Protasenja, 43. Kopta - 10. Gago, 14. Navrátil, 28. Fořt, 35. Pšurný. Rozhodčí: Fiala, Zbořil - Konvička, Poruba. Vyloučení: 4:9, navíc Vítek (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3252.