To byl obrat! Flyers otočili z 0:3 na 4:3 a pomohl i Voráček

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

SOUHRN | Útočník Jakub Voráček přihrál v pondělním utkání NHL na dva góly Philadelphie, která i díky němu otočila zápas se St. Louis z 0:3 na konečných 4:3. Šestadvacetiletý kladenský odchovanec tak bodoval v pátém zápase za sebou. Během úspěšné série zaznamenal dohromady osm bodů za dva góly a šest asistencí.

Blues získali tříbrankový náskok během úvodních 29 minut zápasu. K obratu zavelel Chris VandeVelde, který ve 31. minutě ve vlastním oslabení dotlačil puk do branky po předchozím úniku Pierrea-Edouarda Bellemareho a 52 sekund po třetím gólu soupeře snížil na 1:3.

"Prohrávali jsme 0:3 a pět sekund nato soupeř získal přesilovku. Všichni na střídačce byli v tu chvíli hodně dole. Ale Pierre odvedl skvělou práci, já sledoval co udělá a pak jsem to tam nějak dostal. Pro celý tým to byla obrovská vzpruha," popsal VandeVelde možná klíčový okamžik zápasu.

Za další dvě minuty ujeli do přečíslení dva na jednoho Wayne Simmonds a Voráček, dvakrát si vyměnili puk a první jmenovaný upravil skóre na jednobrankový rozdíl. Hned v úvodní minutě třetí třetiny si oba útočníci spolupráci zopakovali, když Voráček v přesilové hře vystřelil a Simmonds jemnou tečí usměrnil puk do sítě - 3:3. O vítězství Letců pak rozhodl tři minuty před koncem základní hrací doby střelou z mezikruží obránce Jevgenij Medvěděv.

"Inkasovaný gól při naší přesilovce nás hodně srazil a naopak soupeře nakopl. Po jejich druhém gólu to pak bylo o tom, kdo ve třetí třetině skóruje jako první a bohužel to byl záhy soupeř," litoval trenér Blues Ken Hitchcock. Jeho tým prohrál po třech zápasech a Vladimir Tarasenko po pěti utkáních v řadě poprvé neskóroval.

Philadelphia, v jejíž brance dostal potřetí za sebou přednost Steve Mason před Michalem Neuvirthem, tak po bídném vstupu do sezony chytá druhý dech. Z posledních dvanácti zápasů vyhrála poosmé a v tabulce Východní konference už ztrácí jen dva body na osmé postupové místo do play off, které patří Ottawě.

Pittsburgh konečně vyhrál

Prvního vítězství na střídačce Pittsburghu se po čtyřech porážkách dočkal trenér Mike Sullivan, který v polovině prosince nahradil Mikea Johnstona. Tučňáci sice v duelu s Columbusem prohráli první třetinu 0:1, ve druhé ale čtyřmi góly skóre otočili a nakonec vyhráli 5:2. Premiérové vítězství v NHL si připsal brankář Matthew Murray.

"Samozřejmě je to úleva," přiznal Sullivan. "Každý v týmu chce vyhrávat. A když vás přepadne série porážek, všem trošku začne klouzat hokejka v ruce, narůstá tlak a záleží, jak se s tím dokážete vypořádat. Je dobře, že jsme tuhle výhru dokázali vybojovat před vánoční přestávkou," zdůraznil Sullivan.

Ligu vede Dallas s Washingtonem

Na šest výher prodloužili úspěšnou sérii hokejisté Washingtonu po výsledku 2:1 na ledě Caroliny. V čele celé NHL mají Capitals stejný počet 52 bodů jako Dallas, jenž rozstřílel 6:3 Minnesotu. Naopak v krizi je aktuálně druhý tým Východní konference Montreal. Prohra 1:5 v Nashvillu byla už čtvrtá v řadě a osmou z posledních deseti zápasů.

Dallas přejel Minnesotu a dál válcuje ligu. Takhle skóroval Antoine RousselFoto ČTK/AP

Výsledky:

NY Islanders - Anaheim 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)
Branky: 15. Clutterbuck, 20. Hamonic, 20. Nelson, 50. Bailey, 58. Martin - 7. Hagelin, 48. Manson. Střely na branku: 31:29. Diváci: 13.578. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Clutterbuck, 3. Nelson (všichni Islanders).

Philadelphia - St. Louis 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 33. a 41. Simmonds (na obě Voráček), 31. VandeVelde, 57. Medvěděv - 9. Fabbri (Jaškin), 15. Shattenkirk, 30. Pääjärvi. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.676. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Medvěděv, 3. Gostisbehere (všichni Philadelphia).

Pittsburgh - Columbus 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 24. a 59. Malkin, 25. a 37. Kessel, 40. Warsofsky - 6. Wennberg, 46. Jenner. Střely na branku: 35:24. Diváci: 18.602. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Malkin, 3. Wilson (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Winnipeg 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. a 13. Purcell, 28. Schultz - 33. Little. Střely na branku: 21:45. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Purcell, 3. Hall (všichni Edmonton).

Nashville - Montreal 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 9. Weber, 29. Josi, 44. Ellis, 49. Järnkrok, 58. Wilson - 53. Galchenyuk. Střely na branku: 19:36. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Weber, 3. Rinne (všichni Nashville).

Minnesota - Dallas 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)
Branky: 5. Spurgeon, 9. Coyle, 51. Niederreiter - 39. a 60. Fiddler, 35. Jo. Benn, 40. Seguin, 44. Roussel, 59. Eakin. Střely na branku: 35:34. Diváci: 19.047. Hvězdy zápasu: 1. Coyle (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Niederreiter (Minnesota).

Colorado - Toronto 4:7 (1:2, 2:1, 1:4)
Branky: 3. a 58. Skille, 22. Mitchell, 39. Johnson - 41., 47. a 57. Bozak, 14. a 33. Komarov, 18. Lupul, 51. Van Riemsdyk. Střely na branku: 28:22. Diváci: 16.084. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Komarov, 3. Gardiner (všichni Toronto).

Carolina - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 43. Versteeg - 16. Latta, 33. Chimera. Střely na branku: 32:21. Diváci: 13.228. Hvězdy zápasu: 1. Beagle (Washington), 2. Versteeg (Carolina), 3. Grubauer (Washington).