Jágr pomohl Floridě k rekordu, viděla to nejvyšší návštěva

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Nový klubový rekord vytvořili hokejisté Floridy, kteří porazili New York Rangers 3:0 a zvítězili poosmé v řadě, i když Jaromír Jágr tentokrát nebodoval. Ondřej Palát se v sobotním utkání NHL vrátil do sestavy Tampy Bay a přihrávkou na gól přispěl k výhře nad Minnesotou 3:2 po samostatných nájezdech.

Floridu dotáhl k historickému milníku gólman Roberto Luongo, který pochytal všech 40 střel Rangers a připsal si 71. čisté konto v NHL. První gól vstřelil 25 sekund před úvodní sirénou Logan Shaw, ve 25. minutě zvýšil na 2:0 Vincent Trocheck a skóre uzavřel ve 32. minutě v přesilové hře Brandon Pirri.

Panteři kromě rekordního zápisu přerušili sérii sedmi porážek ve vzájemných zápasech s Rangers, které naposledy porazili v dubnu 2013. V bouřící hale BB&T Center přihlíželo zápasu 20.289 diváků, což je nejvíc v sezoně a třetí největší návštěva v historii.

"Když u nás Rangers hrají, mají tady v hale pokaždé spoustu fanoušků, kteří vytvoří báječnou atmosféru," řekl Luongo. "Několik našich posledních zápasů připomínalo spíše play off a takhle bychom chtěli hrát i nadále," doplnil Luongo, který z osmi vítězných zápasů odchytal sedm.

Ondřej Palát nastoupil poprvé od 12. prosince, kdy si obnovil zranění levé nohy, kvůli němuž předtím nehrál více než měsíc. A poprvé od 5. listopadu se také zapsal do statistik. Stalo se tak ve 22. minutě, kdy po rychlém výpadu do útočného pásma vypálil od modré čáry, sjel si do rohu kluziště pro odražený kotouč a pohotově jej předložil zpátky před branku na hůl Nikity Kučerova, který ranou z voleje poslal domácí do vedení 2:1.

V 58. minutě byl ale čtyřiadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku na ledě při tom, když hosté vyrovnali díky dorážce Jareda Spurgeona. V nájezdech pak rozhodl o výhře Blesků Ryan Callahan, který se prosadil ve druhé sérii, zatímco brankář Andrej Vasiljevskij při svém prvním penaltovém rozstřelu v kariéře zneškodnil všechny tři střelce Divočáků.

"Nebylo to nic složitého. Snažil jsem se soustředit na základní věci, zaujmout dobrou pozici a být trpělivý," popsal Vasiljevskij, který si během 65 minut připsal 30 zákroků. Následně ho v rozstřelu nepřekonali Parise, Koivu ani Coyle. "Andrej je skvělý gólman a dnes to dokázal. Předvedl několik klíčových zákroků," pochválil ho obránce Lightning Victor Hedman.

Na Floridě vypukla hokejová horečka. Na zápas s NY Rangers dorazila třetí nejvyšší klubová návštěva v historii!

Mrázek vychytal výhru, skvělý Neuvirth nezabránil porážce

Český brankář Petr Mrázek pomohl 32 úspěšnými zákroky k vítězství Detroitu nad Buffalem 4:3. Hosté na ledě Sabres třikrát vedli, ale výhru jim zajistil až necelé tři minuty před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar.

Poprvé od 15. prosince se dostal do branky další český gólman Michal Neuvirth. Na ledě Los Angeles zlikvidoval 30 z 32 střel, porážce Philadelphie 1:2 ale nezabránil.

Poprvé ho překonal v 8. minutě Dwight King, jenž zakončil rychlou spolupráci s Mariánem Gáboríkem po chybné rozehrávce českého zadáka Radko Gudase . O deset minut později pak Neuvirth inkasoval podruhé, když nestihl včas zareagovat na dělovku Drewa Doughtyho v přesilové hře.

Asistenci u jediného gólu Letců si připsal Jakub Voráček , po jehož střele ve 48. minutě v přesilovce dotlačili puk do sítě Wayne Simmonds a autor gólu Brayden Schenn. Navzdory dalším šancím se hostům vyrovnat nepodařilo a Kings si tak připsali páté vítězství v řadě.

Flyers znovu doplatili na nepovedenou první třetinu, v níž mají v této sezoně skóre 15:34. Při prvním gólu ztratili během jediného střídání puk třikrát. "Musíme dávat pozor, abychom takhle neodevzdávali puky soupeři, zvlášť na naší modré čáře a zejména na začátku zápasu," zlobil se Neuvirth. "Hokej je hra chyb a ty, které jsme v první třetině udělali, nás stály zápas."

Střeleckou formu konečně chytil Sidney Crosby, jenž dvěma góly přispěl k výhře Pittsburgu 5:2 nad NY Islanders. Zatímco do 33. zápasu sezony dal kapitán Tučňáků jen šest gólů, nyní skóroval pětkrát v posledních pěti utkáních, z nichž Penguins tři vyhráli a získali sedm z 10 bodů.

Smůla naopak dál provází Jiřího Hudlera . Trefil se jedinkrát z posledních 24 zápasů. Při sobotní výhře Calgary 4:0 na ledě Colorada neskóroval pojedenácté za sebou a navíc se zranil. V závěru druhé třetiny odstoupil kvůli problémům v dolní části těla. Hudler, který v pondělí oslaví 32. narozeniny, předtím během 12 střídaní odehrál jen pět a půl minuty.

Statistika NHL:

Buffalo - Detroit 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: 35. a 38. Eichel, 49. Reinhart - 13. B. Richards, 28. Sheahan, 43. Zetterberg, 58. Tatar. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 35 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta. Střely na branku: 35:23. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel (Buffalo), 2. Sheahan, 3. B. Richards (oba Detroit).

Edmonton - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. a 55. Eberle, 8. Hall, rozh. nájezd Nugent-Hopkins - 7. Downie, 35. Richardson, 46. Duclair. Střely na branku: 41:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle (Edmonton), 2. Richardson (Arizona), 3. Pouliot (Edmonton).

Los Angeles - Philadelphia 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 8. King, 18. Doughty - 48. Schenn (Voráček). Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 58 minut, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. McNabb (oba Los Angeles), 3. Voráček (Philadelphia).

Toronto - St. Louis 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 29. Van Riemsdyk, 44. Holland, 55. Kadri, 60. Grabner - 29. Tarasenko. Střely na branku: 33:40. Diváci: 19.221. Hvězdy zápasu: 1. Holland, 2. Komarov, 3. Bernier (všichni Toronto).

Tampa Bay - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Filppula, 22. Kučerov (Palát), rozh. nájezd Callahan - 16. Coyle, 58. Spurgeon. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasiljevskij (Tampa), 2. Dubnyk (Minnesota), 3. Hedman (Tampa).

San Jose - Winnipeg 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 30. Burns - 14. Stafford, 23. Armia, 35. Perreault, 58. Ehlers. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Wheeler, 3. Burmistrov (všichni Winnipeg).

New Jersey - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 22. Palmieri, 27. Farnham, 62. Moore - 51. Sharp, 55. Sceviour. Střely na branku: 30:31. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Moore (New Jersey), 2. Sceviour (Dallas), 3. Palmieri (New Jersey).

Pittsburgh - NY Islanders 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky: 17. a 31. Crosby, 4. Kessel, 31. Cullen, 35. Hornqvist - 36. Tavares, 60. Leddy. Střely na branku: 43:40. Diváci: 18.665. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Cullen (všichni Pittsburgh).

Carolina - Nashville 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Rask - 33. Gaustad, 64. Ekholm. Střely na branku: 28:21. Diváci: 12.149. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Nashville), 2. Skinner (Carolina), 3. Gaustad (Nashville).

Columbus - Washington 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 2. a 45. Johnson, 8. a 59. Saad, rozh. nájezd Johansen - 8. Oshie, 12. Chimera, 37. Johansson, 46. Kuzněcov. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.170. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Saad, 3. Johansen (všichni Columbus).

Colorado - Calgary 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky: 8. Hamilton, 29. Jooris, 31. Stajan, 34. Backlund. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18.087. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Jooris, 3. Ferland (všichni Calgary).

Florida - NY Rangers 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 20. Shaw, 25. Trocheck, 32. Pirri. Střely na branku: 20:40. Diváci: 20.289. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Shaw, 3. Mitchell (všichni Florida).