14. ledna 2016 • 10:08

Trest pro Farnhama za sejmutí Jaškina: Čtyři zápasy stop a pokuta

Andrej Jaškin byl v nočním zápase NHL proti New Jersey cílem likvidačního zákroku
Páteční Sport Magazín: speciál k derby Slavia - Sparta s legendami Páteční Sport Magazín: speciál k derby Slavia - Sparta s legendami
SESTŘIH: Plíškové došly síly, v semifinále v Miami padla s Wozniackou SESTŘIH: Plíškové došly síly, v semifinále v Miami padla s Wozniackou

VIDEO | Útočník New Jersey Bobby Farnham si nezahraje čtyři zápasy za faul na českého hokejistu Dmitrije Jaškina v úterním utkání NHL proti St. Louis. Šestadvacetiletý americký křídelní hráč zároveň přijde o 12.365 dolarů z platu.

Farnham si na dvaadvacetiletého Jaškina vyšlápl ve třetí třetině zápasu, který St. Louis vyhrálo 5:2. Jeden ze střelců Devils, jenž byl krátce předtím za brankou Blues naražen domácím obráncem Kevinem Shattenkirkem na hrazení, Jaškina fauloval poté, co někdejší český juniorský reprezentant odehrál puk a rozjetého Farnhama neviděl.

Bývalý útočník pražské Slavie se po zásahu těžce zvedal z ledu, ale podle všeho neutrpěl žádné zranění, k čemuž disciplinární komise NHL přihlédla. Za nedovolené bránění dostal Farnham trest na pět minut a do konce zápasu.