Češi řádili za Flyers. Voráček má vítězný gól, Neuvirth první hvězdou zápasu

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl vítěznou trefou o úspěchu Philadelphie ve čtvrtečním přípravném utkání NHL nad New York Rangers 4:2 a připsal si i asistenci. Na výhře Flyers se podílel 24 úspěšnými zákroky také brankář Michal Neuvirth, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Voráček skóroval v 45. minutě v přesilové hře. O šest minut později přihrál Travisu Konecnému, který uzavřel skóre. Voráček se proti Rangers výrazně prosadil už v pondělí doma, kdy dvěma brankami včetně vítězné v prodloužení rozhodl o vítězství 4:3. Ve třech přípravných zápasech si připsal pět bodů za tři trefy a dvě přihrávky.

"Hodně mi pomohl Světový pohár," řekl Voráček serveru nhl.com. Díky reprezentační akci v Torontu se cítí ve formě jako v polovině sezony. "Hrál jsem v září zápasy jako v play off. Nebylo to jen o třech zápasech na turnaji, ale také o přípravných duelech. Pomohlo to. Cítím to v tréninku. Jako kdybych byl v polovině sezony. Je to pro mě strašně dobře."

Spoluhráč Wayne Simmonds nepochybuje o tom, že Voráčka čeká skvělá sezona. "Všichni dobře vědí, jaký Kuba je, známe jeho mentalitu a způsob hry. Jsem si jistý, že to pro něj bude neuvěřitelný rok," řekl Simmonds.

Sedmadvacetiletý Voráček zazářil hlavně v sezoně 2014/15, kdy s 81 body za 22 branek a 59 asistencí z 82 zápasů skončil pátý v produktivitě základní části NHL. V minulém ročníku po horším vstupu do sezony zaznamenal 55 bodů v 73 duelech. Nyní mu začíná platit lukrativní osmiletý kontrakt na 66 milionů dolarů, který uzavřel loni v létě.

Věří, že zažije jiný start do sezony než loni, kdy čekal 17 utkání na první gól a po 30 duelech měl na kontě 16 bodů za branku a 15 asistencí. "Cítil jsem se na začátku dobře, jen body nepřicházely. Kdyby se člověk necítil dobře a k tomu nebodoval, začal by o sobě pochybovat," uvedl Voráček.

Vydařený večer prožil také Neuvirth. Z 26 střel inkasoval pouze dvakrát a úspěšnost zákroků vytáhl na 92,3 procenta. Pro Neuvirtha to byl teprve druhý start v přípravě. Celý zápas odchytal i v sobotu proti Bostonu při prohře 3:4 po samostatných nájezdech.

V dresu Philadelphie se představil i obránce Radko Gudas, který v minulém souboji s Rangers strávil na ledě jen šest a půl minuty v úvodní třetině. V čase 19:38 duel opustil po faulu u mantinelu na útočníka Jimmyho Veseyho.

Dostal za to trest na pět minut a do konce utkání. Dalších pět minut inkasoval tvrdý český zadák za následnou potyčku s obráncem Dylanem McIlrathem. V součtu s dvouminutovým vyloučením z úvodu utkání šel do šatny s 22 trestnými minutami. Žádný disciplinární postih nedostal a v odvetě odehrál celý zápas bez vyloučení.

Přípravné zápasy před NHL:

Columbus - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky:
47. Saad - 3. Beleskey, 44. Griffith.

NY Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 4. Bučnevič, 29. Kreider - 4. Streit, 43. Couturier, 45. Voráček, 51. Konecny (Voráček). Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, z 26 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta.

Montreal - Toronto 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 2. a 22. Shaw, 6. McCarron, 25. S. Weber, 47. Galchenyuk, 51. Lehkonen - 15. Matthews.

Edmonton - Winnipeg 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 6. a 44. McDavid, 28. Maroon, 45. Letestu, 50. Pitlick - 32. Tanev, 56. Little.

Vancouver - Calgary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 32. a 54. L. Eriksson, 13. Brandon Sutter, 18. Virtanen.