Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. října 2016 • 08:00

Češi řádili za Flyers. Voráček má vítězný gól, Neuvirth první hvězdou zápasu

Jakub Voráček rozhodl vítěznou trefou o úspěchu Philadelphie ve čtvrtečním přípravném utkání NHL nad New York Rangers 4:2
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl vítěznou trefou o úspěchu Philadelphie ve čtvrtečním přípravném utkání NHL nad New York Rangers 4:2 a připsal si i asistenci. Na výhře Flyers se podílel 24 úspěšnými zákroky také brankář Michal Neuvirth, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Voráček skóroval v 45. minutě v přesilové hře. O šest minut později přihrál Travisu Konecnému, který uzavřel skóre. Voráček se proti Rangers výrazně prosadil už v pondělí doma, kdy dvěma brankami včetně vítězné v prodloužení rozhodl o vítězství 4:3. Ve třech přípravných zápasech si připsal pět bodů za tři trefy a dvě přihrávky.

"Hodně mi pomohl Světový pohár," řekl Voráček serveru nhl.com. Díky reprezentační akci v Torontu se cítí ve formě jako v polovině sezony. "Hrál jsem v září zápasy jako v play off. Nebylo to jen o třech zápasech na turnaji, ale také o přípravných duelech. Pomohlo to. Cítím to v tréninku. Jako kdybych byl v polovině sezony. Je to pro mě strašně dobře."

Spoluhráč Wayne Simmonds nepochybuje o tom, že Voráčka čeká skvělá sezona. "Všichni dobře vědí, jaký Kuba je, známe jeho mentalitu a způsob hry. Jsem si jistý, že to pro něj bude neuvěřitelný rok," řekl Simmonds.

Sedmadvacetiletý Voráček zazářil hlavně v sezoně 2014/15, kdy s 81 body za 22 branek a 59 asistencí z 82 zápasů skončil pátý v produktivitě základní části NHL. V minulém ročníku po horším vstupu do sezony zaznamenal 55 bodů v 73 duelech. Nyní mu začíná platit lukrativní osmiletý kontrakt na 66 milionů dolarů, který uzavřel loni v létě.

Věří, že zažije jiný start do sezony než loni, kdy čekal 17 utkání na první gól a po 30 duelech měl na kontě 16 bodů za branku a 15 asistencí. "Cítil jsem se na začátku dobře, jen body nepřicházely. Kdyby se člověk necítil dobře a k tomu nebodoval, začal by o sobě pochybovat," uvedl Voráček.

Vydařený večer prožil také Neuvirth. Z 26 střel inkasoval pouze dvakrát a úspěšnost zákroků vytáhl na 92,3 procenta. Pro Neuvirtha to byl teprve druhý start v přípravě. Celý zápas odchytal i v sobotu proti Bostonu při prohře 3:4 po samostatných nájezdech.

V dresu Philadelphie se představil i obránce Radko Gudas, který v minulém souboji s Rangers strávil na ledě jen šest a půl minuty v úvodní třetině. V čase 19:38 duel opustil po faulu u mantinelu na útočníka Jimmyho Veseyho.

Dostal za to trest na pět minut a do konce utkání. Dalších pět minut inkasoval tvrdý český zadák za následnou potyčku s obráncem Dylanem McIlrathem. V součtu s dvouminutovým vyloučením z úvodu utkání šel do šatny s 22 trestnými minutami. Žádný disciplinární postih nedostal a v odvetě odehrál celý zápas bez vyloučení.

Přípravné zápasy před NHL:

Columbus - Boston 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky:
47. Saad - 3. Beleskey, 44. Griffith.

NY Rangers - Philadelphia 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 4. Bučnevič, 29. Kreider - 4. Streit, 43. Couturier, 45. Voráček, 51. Konecny (Voráček). Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, z 26 střel inkasoval dvě branky a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta.

Montreal - Toronto 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 2. a 22. Shaw, 6. McCarron, 25. S. Weber, 47. Galchenyuk, 51. Lehkonen - 15. Matthews.

Edmonton - Winnipeg 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 6. a 44. McDavid, 28. Maroon, 45. Letestu, 50. Pitlick - 32. Tanev, 56. Little.

Vancouver - Calgary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 32. a 54. L. Eriksson, 13. Brandon Sutter, 18. Virtanen.

Témata:  příprava, FOTO, hokej, NHL, Sport