Boston je v play off. Klíčovou výhru režírovali senzační Pastrňák s Krejčím

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN | Hokejisté Bostonu porazili v úterním utkání NHL i s přispěním dvou branek Davida Pastrňáka Tampu Bay 4:0 a poprvé od roku 2014 si zahrají v play off. Výhru Bruins podpořil dvěma asistencemi také David Krejčí. Po téměř měsíční pauze se v obraně Chicaga objevil Michal Rozsíval a připsal si jednu asistenci při prohře týmu na ledě Colorada 3:4 v prodloužení.

Boston otevřel skóre chvíli poté, kdy ubránil pětiminutové oslabení, které hráli po faulu jejich nejlepšího střelce Brada Marchanda. Kanonýr Bruins v souboji před brankou soupeře píchnul holí do slabin Jakea Dotchina. U první branky si připsal asistenci Krejčí, který tečoval střelu Adama McQuaida a od brankáře Andreje Vasilevského vyražený puk doklepl Drew Stafford.

V závěru druhé třetiny zvýšil vedení po pěkné přihravce Rileyho Nashe a střelou z první Pastrňák. Český útočník, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, se prosadil ještě v předposlední minutě, když po přihrávce Krejčího vstřelil z pravého kruhu při powerplay soupeře gól do prázdné branky.

V boji o play off už jsou volná jen dvě místa, o které usilují čtyři týmy. Tampa Bay i New York Islanders, který vyhrál v Nashville 2:1 v prodloužení, mají ale už jen teoretickou naději na postupi. Oba ztrácejí na Toronto pět bodů a na Ottawu, která udolala Detroit 2:0, ještě o bod více. Všem čtyřem týmům schází odehrát už jenom tři zápasy.

Rozsíval vyslal pěknou přihrávkou z vlastního obranného pásma na útočnou modrou čáru do sólového úniku Marcuse Krügera, který forhendovým blafákem dostal Chicago v polovině utkání do trháku 3:0. Nejslabší tým soutěže ale v rozmezí 33. až 46. minuty vyrovnal a v prodloužení rozhodl o výhře Colorada Erik Johnson. V obraně poražených nastoupil poprvé od 19. března Michal Kempný.

NHL:

Boston - Tampa Bay 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 37. a 59. Pastrňák (na druhou Krejčí), 26. Staffod (Krejčí), 50. Chára. Střely na branku: 38:28. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Pastrňák, 3. Carlo (všichni Boston).

New Jersey - Philadelphia 1:0 v prodl.
Branka: 61. Moore. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13.861. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Moore (oba New Jersey), 3. Mason (Philadelphia).

Pittsburgh - Columbus 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 19. Rowney, 30. Hörnqvist, 33. Dumolin, 41. Guentzel - 51. Dubinsky. Střely na branku: 27:39. Diváci: 18.632. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Dumolin (všichni Pittsburgh).

Toronto - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 59. Marner - 15. Eller, 30. Shattenkirk, 49. Schmidt, 57. Wilson. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.415. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Shattenkirk, 3. Connolly (všichni Washington).

Ottawa - Detroit 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Karlsson, 28. Pyatt. Střely na branku: 24:24. Diváci: 17.166. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Karlsson, 3. MacArthur (všichni Ottawa).

St. Louis - Winnipeg 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 1. Pietrangelo, 25. Lehterä - 22. a 50. Laine, 23. Ehlers, 23. Stuart, 45. Scheifele. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.178. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Stuart, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Nashville - NY Islanders 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 28. Fisher - 42. Nelson, 62. Hickey. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Hickey (NY Islanders), 2. Fisher, 3. Rinne (oba Nashville).

Minnesota - Carolina 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)
Branky: 19. a 55. Niederreiter, 6. Parise, 12. Schroeder, 28. Coyle (Hanzal) - 17. a 20. Skinner, 7. Stempniak. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18.848. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Niederreiter, 3. E. Staal (všichni Minnesota).

Dallas - Arizona 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. Ritchie, 18. Dickinson, 64. Honka - 18. Dvorak, 56. Duclair. Střely na branku: 31:26. Diváci: 16.876. Hvězdy zápasu: 1. Honka, 2. Dickinson (oba Dallas), 3. Smith (Arizona).

Colorado - Chicago 4:3 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 1:0)
Branky: 33. Duchene, 37. Landeskog, 46. Grigorenko, 62. Johnson - 21. Panarin, 25. Hartman, 31. Krüger (Rozsíval). Střely na branku: 51:27. Diváci: 16.203. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Duchene, 3. Johnson (oba Colorado).

Anaheim - Calgary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 21. Eaves, 34. Bieksa, 47. Wagner - 16. Backlund. Střely na branku: 20:27. Diváci: 15.125. Hvězdy zápasu: 1. Manson, 2. Eaves, 3. Holzer (všichni Anaheim).

Los Angeles - Edmonton 6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
Branky: 23. Shore, 33. Brown, 36. Dowd, 42. Lewis, 51. Pearson, 59. Doughty - 12. a 37. Nugent-Hopkins, 3. Lucic, 54. Nurse. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Shore, 2. Brown, 3. Brodzinski (všichni Los Angeles).

San Jose - Vancouver 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Labanc, 1. Ward, 50. Tierney - 44. Tanev. Střely na branku: 25:34. Diváci: 17.459. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Martin, 3. Donskoi (všichni San Jose).