30. dubna 2016 • 18:40

Finové v Rusku vyhráli, na Euro Hockey Tour jsou druzí, Češi třetí

Finové opět vyhráli v Rusku a skončili v EHT druzí
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Hokejisté Finska vyhráli i druhý zápas Euro Hockey Tour v Moskvě proti domácímu Rusku a po dnešním vítězství 3:2 si zajistili v sérii konečné druhé místo za Švédskem. Sborná skončila poslední a díky její porážce setrvala na třetí pozici Česká republika. Zápas rozhodl ve 33. minutě Teemu Pulkkinen.

Sborná v generálce na šampionát neuspěla a v Ledovém paláci, kde se bude hrát mistrovství světa, v součtu s prosincovým Channel One Cupem prohrála čtyři z pěti utkání. Po prohře se Švédy (1:4) tam sice rozdrtila (8:1) Finy, kteří se ale potýkali s otravou z jídla, pak prohrála s Českem (2:4) a nyní dvakrát s Finskem, protože ve čtvrtek podlehla v prvním souboji Seveřanům 1:3.

Kouč Znarok už dnes nasadil do hry i beka Alexeje Marčenka z Detroitu či ofenzivní hvězdu KHL Sergeje Mozjakina z Magnitogorsku, který v 11. minutě v přesilové hře otevřel skóre, ale Znarokovu týmu to k úspěchu nepomohlo.

Hned za 25 vteřin vyrovnal Jarno Koskiranta a ve 25. minutě otočil stav Atte Ohtamaa. Před polovinou utkání sice v další početní výhodě smazal ztrátu domácích Anton Bělov, ale Finové udeřili také v přesilovce a Pulkkinen rozhodl.

Rusko - Finsko 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Mozjakin (Plotnikov, Šipačov), 29. Bělov (Mozjakin, Burmistrov) - 11. Koskiranta (Aho, Hietanen), 25. Ohtamaa (Kukkonen, Aho), 33. Pulkkinen (Jaakola, Aho). Rozhodčí: Hodek, Pešina (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 10.400.

Rusko: Bobrovskij - Zajcev, Denisov, Čudinov, Antipin, Marčenko, Jemelin, Bělov, Bereglazov - Plotnikov, Kalinin, Sannikov - Dadonov, Šipačov, Mozjakin - Sjomin, Burmistrov, Širokov - Jakupov, Andronov, Averin - Tichonov. Trenér: Oleg Znarok.
Finsko: Bäckström - Hietanen, Jaakola, Ohtamaa, Kukkonen, Kivistö, Melart, Ahonen, Virtanen - Pulkkinen, T. Sallinen, Komarov - Aho, Koskiranta, Pyörälä - Rantanen, I. Filppula, J. Sallinen - Jormakka, Malinen, Markus Granlund - Wärn. Trenér: Kari Jalonen.

Témata:  Euro, Finsko, Rusko, hokej, Sport