29. prosince 2014 • 04:20

Duel Sparty s Kometou okořenila bitka! Porval se Buchtele s Káňou

720p480p360p240p
Pěsti v obličejích. Káňa a Buchtele předvedli parádní bitku
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Marpova upřímná zpověď: O rodině, obavách, lákání MMA i tetování Marpova upřímná zpověď: O rodině, obavách, lákání MMA i tetování

Brněnští hokejisté si určitě oddychli, že letos už doma pražskou Spartu nepřivítají. V obou zápasech totiž dostali osm gólů. Emocemi plný duel 32. kola vygradoval už ve 25. minutě, kdy se před sparťanskou brankou do sebe pustili Jan Káňa a Jan Buchtele. Pěstní souboj přerušil až rozhodčí.

Domácí: 26:24. Kempný, 32:27. Ptáček

Hosté: 18:32. Barinka, 24:22. Rolinek, 34:06. Rolinek, 42:33. Forman, 44:11. Sabolič, 44:30. Cingel, 51:51. Cingel, 59:13. Pech

Domácí: Falter (Klimeš) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Dočekal – Burian, Koreis, Vondráček – Honejsek, Ostřížek, Holec – Zohorna. Trenér: Vladimír Kýhos

Hosté: Novotný (Lukáš) – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Piskáček, Barinka, Švrček, Pilař – Buchtele, Hlinka, Klimek – Rolinek (C), Pech, Kumstát – Sabolič, Cingel, Forman – Dvořáček, Bahenský, Procházka. Trenér: Josef Jandač

Pavel Mikula, Roman Polák – Jiří Gebauer, Vít Lederer

Hala Rondo, Brno

7200 diváků

Zápasy mezi brněnskou Kometou a pražskou Spartou bývají vždy plné emocí. Nejinak tomu bylo i ve 32. extraligovém kole. Sparťané ve 25. minutě vyhrávali už 2:0, a tak se Jan Káňa rozhodl, že vyzkouší hráče v modrém vyburcovat. Vybral si tedy Jana Buchteleho, se kterým si vyměnil několik ran pěstí.

720p 480p 360p 240p

Přestože byla bitka po celou dobu spíše vyrovnaná, podařilo se nakonec Buchtelemu přetáhnout Káňovi dres přes hlavu. Rozhodčí se tedy rozhodl souboj ukončit a poslat oba odpočinout si na trestnou lavici.

Bitka jako impuls k lepšímu výkonu ovšem neposloužila. Domácí Brňané totiž z utkání se Spartou znovu odcházeli v roli poražených a opět s osmi góly ve své bráně. Sparta se díky výhře dostala před Litvínov na druhou příčku tabulky.

SESTŘIH: 32. kolo extraligy, Kometa - Sparta 2:8

1.  Plzeň 20 11 3 4 2 72:41 43
2.  Třinec 23 12 2 2 7 64:54 42
3.  Brno 21 10 3 5 3 67:46 41
4.  Mountfield 21 11 2 2 6 49:34 39
5.  Vítkovice 21 9 2 2 8 63:53 33
6.  Olomouc 21 8 3 3 7 51:52 33
7.  Chomutov 22 6 3 5 8 55:62 29