Nešťastný Mikuš! Upadl v útočném pásmu a daroval Třinci gól

Autor: tej
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tenhle pád si sparťanský obránce Juraj Mikuš za rámeček nedá. V první semifinále mezi Třincem a Spartou totiž nešikovně upadl na útočné modré čáře a daroval tak soupeři gól na 5:1. Sparta nakonec prohrála 2:6 a v sérii prohrává 0:1.

HC Sparta Praha

Domácí: 23:14. Matuš, 26:08. Adamský, 34:47. Hrňa, 43:23. Dravecký, 44:40. M. Doudera, 47:15. Plíhal

Hosté: 31:10. Pech, 57:15. Přibyl

Domácí: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Trončinský, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Polanský (A), Adamský – Cienciala, Pechanec, Matuš – Růžička. Trenér: Jiří Kalous.

Hosté: Novotný (od 45. Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Martin Fraňo, Oldřich Hejduk – Jaromír Bláha, Jiří Svoboda

Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst)

5063 (97 % celkové kapacity) diváků

Třinečtí hokejisté umí potrestat jakoukoliv chybu. To už zjistil také sparťanský obránce Juraj Mikuš. Ve 45. minutě ve hře 4 na 4 totiž uklouzl na útočné modré čárě. Toho okamžitě využil Milan Doudera, který mu kotouč sebral a pelášil na bránu.

Douderu ještě stíhal Sabolič, třineckého obránce o kotouč však připravit nedokázal. Prostřelil i sparťanského brankáře Novotného a zvýšil tak na 5:1.

Mikuš daroval Třinci gól. Upadl na modré a přišel o kotouč

"My jsme nějaké chyby udělali už v první třetině, ale tam jsme to ještě dokázali udržet na 0:0. Ale ve druhé třetině jsme těch chyb nasekali strašně moc a Třinec to potrestal. Jestli chceme být úspěšní, toho se musíme v dalších zápasech vyvarovat," řekl po utkání útočník hostí Lukáš Pech. Sparta nakonec prohrála 2:6 a v sérii prohrává 0:1. Další pokus mají dnes od 17:20.

SESTŘIH: 1. semifinále play off, Třinec - Sparta 6:2