Jako Hertl? Kudrnovi machrovinka nevyšla, Plzeň vzápětí trestala

Autor: tej
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tak tohle nevyšlo. V poslední minutě druhé třetiny chtěl hradecký útočník Jaroslav Kudrna předvést parádičku. Klička, kterou Tomáš Hertl před dvěma lety ohromil NHL, mu však nevyšla a kotouč přišel. Machrovinku Plzeň vzápětí potrestala vedoucím gólem.

Od gólu na 3:2 byl kousíček. Jaroslav Kudrna se ve 39. minutě ocitl sám před plzeňským brankářem Matějem Machovským. Místo klasické kličky ovšem vyzkoušel machrovinku. Prostrčil si hůl mezi nohy a chtěl vstřelit gól, kterým se kdysi blýskl Tomáš Hertl v San Jose. Jenže narozdíl od mladšího útočníka mu klička nevyšla.

Nedáš, dostaneš - šance. Kudrna svou šanci neproměnil, Kubalík ano

Kromě toho, že gól nedal, ho však mohl mrzit následný brejk Plzně. Dominik Kubalík totiž zaváhání hradeckého útočníka využil a následně vstřelil gól sám. Plzeň se tak radovala z vedení. Nakonec to však byl přeci jen hradecký Mountfield, kdo se radoval z výhry. Vyhrál po nájezdech, kde byl jako jediný úspěšný Jaroslav Bednář. Kudrna svůj nájezd neproměnil.

SESTŘIH: 21. kolo extraligy, HC Škoda Plzeň - HC Mountfield HK 3:4 po nájezdech

Hradecký útočník Antonín Honejsek se snaží překonat plzeňského brankáře Matěje Machovského