28. února 2016 • 19:43

Napřed padouch, pak hrdina: Kováčik se k bodu navíc proseděl na trestné

Autor:
TOP VIDEA
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Netradiční hrdinové zařídili pro Kometu bonusový bod v zápase s Mladou Boleslaví. Pod úspěšnými nájezdy, vedoucími k výhře 4:3, jsou podepsáni náhradní brankář Martin Falter a obránce Jozef Kováčik. Falter zlikvidoval všechny tři pokusy boleslavských nájezdníků a Kováčik dal jediný gól rozstřelu. Pro Kometu má jejich počin cenu zlata.Už v týdnu během přípravy dostal Jozef Kováčik otázku, jestli, pokud dojde na nájezdy, by si troufnul jet. Borec, který už v minulosti dokázal rozhodnout jeden rozstřel v play off na ledě Sparty, obvykle nemá problém na sebe vzít cokoliv, rád hraje s pukem, obsazuje rozhodující situace. Tentokrát se ale rozmýšlel.

„Když jede bek a nedá, mnoho lidí kroutí hlavami, proč tam vůbec šel. Není to jednoduché, zvlášť v téhle situaci, kdy potřebujeme každý bod. Někdo si věří, někdo ne. Nakonec jsem strašně rád, že jsem se tak rozhodl,“ oddechl si Kováčik. Společnou diskusi mu před nájezdy majitel Komety a trenér v jedné osobě Libor Zábranský připomenul. „Odmítnout šéfovi asi nejde, ne?“ rozesmál se Kováčik. „Asi to byl z jeho strany dobrý krok. Měl jsem trému, přemýšlel jsem, co když nedám, ale je to za námi. S hodně důležitým bodem,“ dodal.

Kometě vyšel riskantní tah, náhradník vychytal nájezdy

S předstihem, i když ne tak dlouhým, věděl o svém záskoku i Falter. Toho trenéři informovali před prodloužením, že ke střídání za Marka Čiliaka může dojít.

„Martina (Faltra) znám z Třebíče, kde jsem s ním měl velmi dobré zkušenosti. Vychytal už několik nájezdů. Proto jsme se pro rošádu rozhodli. Stáli proti němu velice kvalitní střelci a on si s nimi poradil,“ vysvětlil střídání brankářů Kamil Pokorný, asistent trenéra Komety a do loňska kouč prvoligové Třebíče.

Falter vzal svoji roli jako kliďas. V pauze po prodloužení si zašel na toaletu, napil se, udělal si pár dřepů a vyrazil do vřavy. „Od toho tam jsem,“ odtušil bez mrknutí oka.

Mířili na něho Pabiška, Klepiš a Klimenta. Nejblíž gólu byl Klepiš, který dlouho držel puk na forhendu a až těsně před brankovištěm s ním začal manévrovat. „U něho jsem s takovým provedením nepočítal,“ přiznal gólman Komety. „Každý se mu šteluje na jeho bekhend, ale tím, že nájezd táhnul přes forhend, jsem musel čekat do poslední chvíle, protože z forhendu to může zvednout ještě dřív. Provedl to zakončení specificky. Podařilo se mi dostat proti němu betonem a on ho nepřehodil,“ popsal horkou chvilku Falter.

Částečně vychladlý nešel na nájezdy sám. I Kováčik si poseděl, jen ne na střídačce, ale na trestné lavici. V polovině prodloužení putoval za katr za faul ve středním pásmu a hodně se zlobil.

„O hráče (Hyku) jsem zavadil, to ano, ale groteska, kterou tam předvedl, byla k smíchu,“ divil se Kováčik. Na trestné lavici to v něm pořádně bublalo. „Kluci to naštěstí parádně ubránili a já jsem rád, že jsem jim to oslabení mohl gólem vrátit. Dopadlo to dobře,“ ulevilo se mu.

SESTŘIH: 50. kolo extraligy, HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3sn

28. 2. • 15:30
HC Kometa Brno
HC Kometa Brno
4:3
ONLINE
28. února
15:30
BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav
Góly

Domácí: 10:59. Špirko, 32:10. Němec, 46:31. Kováčik, . Kováčik

Hosté: 03:16. Ďurač, 04:49. Lenc, 56:53. Pacovský

Sestavy

Domácí: Čiliak (Falter) – Kuboš, Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Trška, Malec, Kozák – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Špirko, Němec, Káňa – Ton, Hruška, Ostřížek – R. Zohorna, H. Zohorna, Burian – Dvořák.

Hosté: Rittich (Groh) – Stříteský, Voráček, Robar, Holub, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Výborný (C), Pacovský – Klimenta, Klepiš, Lenc – Hyka, Musil, Bárta – Ďurač, Hruška, Pabiška – Kubica.