Sparta zdolala na úvod Ambri-Piotta, Třinec vyhrál turnaj v Trenčíně

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté pražské Sparty vstoupili do turnaje v Berlíně výhrou nad švýcarským celkem Ambri-Piotta 5:2 a v neděli budou hrát od 14:00 o prvenství s domácím týmem Eisbären Berlín. Litvínov přivítal zahraničního soka doma a podlehl finskému Kärpätu Oulu 1:2. Třinec po remíze s domácí Duklou 3:3 vyhrál Rona Cup v Trenčíně a Vítkovice vyhrály ve švýcarském Wilu nad Klotenem 5:4 po samostatných nájezdech.

V brance Ambri-Piotty, která v pátek podlehla Eisbärenu 2:3 po samostatných nájezdech, se poprvé objevil český brankář Tomáš Král mladší. Čtyřiadvacetiletý syn prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále je v klubu po odchodu z Chomutova na zkoušce.

Král v 15. minutě zlikvidoval Pechovo trestné střílení a ve 24. minutě dostal jeho tým do vedení Müller. Stav otočili Uher s obráncem Zámorským, který se trefil v přesilové hře, ale na konci druhé třetiny vyrovnal Zgraggen. Ve třetí třetině Krále překonali Říčka a Pavelka a výhru Pražanů pečetil do prázdné branky Pech.

Kärpät Oulu po páteční prohře v Chomutově 1:2 stejným výsledkem tentokrát uspěl v Litvínově. Finský celek se dostal do vedení v šesté minutě díky Karvinenovi, krátce po polovině utkání sice smazal ztrátu v početní výhodě Jánský, ale po 15 vteřinách závěrečného dějství rozhodl Koivisto.

Třinec si v závěrečném duelu na Rona Cupu zajistil prvenství a se čtyřmi tituly z 23 ročníků se Oceláři vyrovnali historicky neúspěšnějším Trenčínu a Košicím. Slezany dostal do vedení po 65 vteřinách druhé třetiny Milan Doudera a ve 29. minutě vyrovnal český útočník Radek Dlouhý.

Za 39 vteřin se Oceláři dostali kuriózně do vedení. Po střele Bohunického se při signalizovaném vyloučení Třince odrazil puk od zadního mantinelu a přes celé hřiště skončil v brance Dukly. Gól byl připsán brankáři Hrubcovi. Domácí dotáhli ztrátu díky Bezúcovi a ve třetí třetině na gól Michala Kovařčíka odpověděl Marcel Hossa.

Vítkovice vedly po trefách Koloucha a Olesze v osmé minutě už 2:0. Ve druhé třetině nejdříve snížil Santala, Ostravanům vrátil ve 37. minutě dvoubrankový náskok Kucsera a vzápětí znovu korigoval stav Leone. Ve třetí třetině otočili stav Andersén a Bäckman, ale prodloužení vynutil Květoň, který rozhodl i rozstřel.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Verva Litvínov - Kärpät Oulu 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 34. Jánský - 6. Karvinen, 41. Koivisto.

HC Vítkovice Ridera - EHC Kloten Flyers 5:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0), hráno ve Wilu
Branky: 58. a rozhodující sam. nájezd D. Květoň, 5. Kolouch, 8. Olesz, 37. Kucsera - 27. Santala, 38. Leone, 46. Andersén, 54. Bäckman.

HC Sparta Praha - Ambri-Piotta 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Branky: 31. Uher, 37. Zámorský, 46. Říčka, 53. T. Pavelka, 60. Pech - 25. Müller, 39. Zgraggen.

HC Dukla Trenčín - HC Oceláři Třinec 3:3 (0:0, 2:2, 1:1)
Branky: 29. R. Dlouhý, 32. Bezúch, 52. Marcel Hossa - 22. M. Doudera, 29. Hrubec, 51. M. Kovařčík.