Vypadli jsme z tempa, vysvětloval sparťan Rolinek drama
"První třetina byla z naší strany dobrá. V druhé a třetí už jsme vypadli z tempa a nehráli jsme svůj hokej. Byla tam spoustu chyb v obraně a můžeme být rádi za tři body. Klidně to mohlo být obráceně," řekl novinářům kapitán Sparty Tomáš Rolinek.
Zlín postupem času vycítil, že má na Spartě i před dvoubrankové manko šanci. "Začalo to přesilovkami, které nám nevycházely. Nehýbali jsme se v nich, přeskakoval nám puk hokejku a pak jsme ze hry úplně vypadli. Myslím si, že každý trošku zvolnil a museli jsme to hecovat na střídačce i v kabině, aby se to zvedlo. I tak byla třetí třetina z naší strany špatná a soupeř měl spoustu šancí," navázal Rolinek.
Sám Rolinek mohl už ve 14. minutě zvýšit na 3:0, ale Zlín jeho šanci se štěstím přečkal. "Bylo to hezká kombinace, ale puk skončil na tyči a pak na brankovišti, kde to obránce odpálil. Kdyby to bylo 3:0, zápas by vypadal zase jinak. Narostla by nám křídla, ze hry bychom nevypadli. Za stavu 2:0 jsme měli furt strach o výsledek," doplnil Rolinek.
Útočník Petr Kumstát si cenil toho, že i takový zápas tým dotáhl ke třem bodům. "Jsme rádi za každé vítězství. Třetí třetinu jsme trošku znervózněli. Po gólu na 1:2 hrál Zlín vabank, neměl, co ztratit a byl celou třetinu lepší," prohlásil autor první branky Sparty.
"Dělali jsme hodně velké chyby, začali jsme zmatkovat. Zlín začal ještě víc napadat, nám nešly přihrávky a těžko jsme se prosazovali. Třetí třetinu jsme se skoro celou bránili. Měli jsme štěstí, že jsme to dotáhli do konce. Pepís (brankář Pöpperle) vychytal super šance," dodal Kumstát.