25. října 2014 • 21:11

Házenkáři Zubří deklasovali Přerov a jsou v čele tabulky

0
Házenkáři Zubří deklasovali v 8. kole extraligy 43:26 Přerov a dostali se do čela tabulky před Plzeň, jež má k dobru nedělní šlágr s Duklou Praha. Pod výhru sedmnáctigólovým rozdílem se podepsali kromě brankářů všichni hráči Zubří.

Poslední Přerov, jenž v této sezoně ještě nebodoval, dokázal s favoritem držet krok jen v úvodu utkání. Do poločasu si domácí vypracovali devítigólové vedení a v druhé půli už soupeře k ničemu nepustili.

Posun z předposledního místa se nevydařil Zlínu, jenž podlehl těsně 18:19 v Jičíně. Domácí v závěru soupeři odskočili na rozdíl tří branek, bojovným hostům se podařilo snížit, ale na bod už nedosáhli. "Vítězství je více šťastné než zasloužené, Zlín podal kompaktní výkon a vzhledem k průběhu zápasu by byla i remíza spravedlivá," uznal kouč Jičína Aleš Babák.