21. prosince 2014 • 16:07

Marseille díky výhře uniklo ve francouzské lize PSG na tři body

0
Fotbalisté Marseille zdolali v 19. kole francouzské ligy Lille 2:1 a vytvořili si v čele tabulky tříbodový náskok před Paris St. Germain. Před obhájce titulu se ve večerní dohrávce dostal díky jasné výhře 5:0 nad Bordeaux navíc i Lyon, který je na druhé příčce dva body za Marseille.

Hráči Marseille se poprvé dostali do vedení ve 34. minutě, kdy nešťastně zakročil proti rohovému kopu útočník Lille Nolan Roux a zamířil do vlastní sítě. Hosté vyrovnali v 61. minutě po trefě Idrissy Gueyeho, ale devět minut nato rozhodl ranou přesně pod břevno Michy Batshuayi.

V sestavě Lille chyběl český stoper David Rozehnal, který strávil celé utkání na lavičce.

Lyon vybojoval čtvrté vítězství v řadě i zásluhou dvou branek Alexandra Lacazetteho, se sedmnácti góly suverénně nejlepšího střelce Ligue 1. O zbývající branky se podělili Corentin Tolisso, Nabil Fekir a Jordan Ferrih.

V záložní řadě Bordeaux, které v 65. minutě oslabil po červené kartě za ostrý skluz obránce Nicolas Pallois, přetrpěl celý debakl na hřišti záložník Jaroslav Plašil.