Čeští sledge hokejisté si zajistili návrat do elitní skupiny MS

ČTK
Sport
Začít diskusi (0)
Čeští sledge hokejisté porazili na mistrovství světa skupiny B Slovensko 3:0 a již po druhém zápase si zajistili návrat do elitní skupiny. Stejně jako pořádající Japonsko, se kterým se utkají v pátek, mají na kontě šest bodů, oba celky tak postupují do áčka.

"Jsem hrozně spokojený. Návrat do skupiny A byl pro nás dlouhá cesta. Sestup do béčka znamenal velké zklamání a bylo těžké sebrat psychické síly a namotivovat kluky k přípravě a celé sezoně," uvedl trenér Jiří Bříza. Jeho svěřenci ještě v Tomakomai neinkasovali. "Myslím, že kluci mají do budoucna na to, aby se ještě porvali o vyšší příčky v áčku a odvezli si nějakou velkou medaili," dodal.

Češi, kteří na úvod turnaje deklasovali Velkou Británii 12:0, si zároveň zajistili postup do kvalifikačního turnaje na paralympiádu v roce 2018, která bude vrcholem příští sezony.

Začít diskuzi