Vítkovice porazily díky Květoňovi Brno i počtvrté v sezoně
Nezdary bičovaná Kometa nasadila na vítkovickém ledě poprvé do hry obě nejnovější posily Krejčíka s Brabencem i navrátilce Vondráčka, ale i s nimi to proti soustředěnému soupeři měla těžké. Zápas obou týmů se tradičně nesl v opatrném duchu a důsledkem úzkostlivého boje o střední pásmo byl i malý počet zajímavých situací.
Brno se v podstatě prosadilo z první slibné příležitosti: Káňa se po Čermákově vyhraném buly v útočném pásmu z osy hřiště opřel bez přípravy do puku a pravděpodobně i přispěním teče domácího Olesze jeho pokus zapadl za Bartošáka, který inkasoval po dvou nulách a 137 minutách.
Domácí ale ztrátu rychle vymazali. Čiliak se štěstím vyrazil jedovatou bombu Slobody, ale proti Tyborově dorážce v přesilové hře byl bezmocný.
Do druhé části už Čiliak nenastoupil, ale jeho nástupce Vejmelka neodolal ani minutu. Po podobné situaci ho druhou střelou mezi tyče překonal Stastny, který v čase 20:42 zblízka doklepl vyraženou Barankovu ránu.
Dva slepené góly Vítkovic ale vizáž utkání mnoho nezměnily. Dále se urputně válčilo o střed kluziště. Když jeden z týmů zaváhal, hned z toho vyplynuly šance. Domácí se v 32. minutě dostali do přečíslení, ale Němec vypálil jen do horní tyče. Brněnský debut Krejčíkovi pak zřejmě nezaviněným zákrokem ukončil Vandas, který mu přivodil krvavé zranění v obličeji a vyřadil hostujícího obránce ze hry.
Kometa se mohla rychle pomstít Kováčikem, ale i domácí zachránila horní tyč. Hosté však zvyšovali svou aktivitu a v 52. minutě Hynek Zohorna zametl Kvapilovu pobídku s přehledem za Bartošáka.
Domácí si však čtvrtý skalp Komety v sezoně nenechali v prodloužení uniknout a Květoň v 62. minutě prostřelil Vejmelku potřetí.